Лумбіні

Лумбіні (санскр. लुम्बिनी «улюблений») — поселення в Непалі, в окрузі Рупандехі, на кордоні з Індією. Відоме своїм храмовим комплексом і як одне з місць, що претендують на право називатися місцем народження Будди Гаутами, засновника буддизму (імовірно 563 до н. е. 483 до н. е.). Місце паломництва буддистів. Недалеко від Лумбіні знаходиться місто Капілавасту, де Будда ріс до 29 років.

Місто
Лумбіні
санскр. लुम्बिनी

Координати 27°29′ пн. ш. 83°17′ сх. д.

Країна Непал
Адмінодиниця Рупандегіd
Площа 1,95 га і 22,78 га
Висота центру 150 м
Населення 2078 осіб
Часовий пояс UTC+5:45
Поштовий індекс 32914
GeoNames 7801227
Лумбіні
Лумбіні (Непал)
Світова спадщина ЮНЕСКО, об'єкт 666rev666 №666, 666rev666 (англ.)

Короткий опис

1896 року непальські археологи знайшли велику кам'яну колону з написами правителя Ашоки. Збереглися також записи китайського паломника Фа Сяня, завдяки яким вдалося ідентифікувати місце народження Будди.

Крім Лумбіні місцями паломництва, які пов'язані з життям Будди є також Кушинагар, Бодх-Гая та Сарнатг в Індії.

Центральну частину комплексу Лумбіні займає храм Майя Деві, присвячений матері Будди, з давнім пам'ятним каменем, що зображує народження Будди.

Поряд з храмом знаходиться колона правителя Ашоки з написом. Навколо храму — археологічна зона з залишками споруд раннього буддизму та дерево Бодхі.

Весь комплекс складається з десятка буддійських монастирів, храмів, ступ різних конфесій та інших пам'яток.

У Лумбіні споруджуються буддійські храми кожної країни, у якій поширений буддизм. Так, вже зараз можна побачити та відвідати храми Таїланду, Китаю, Німеччини, Камбоджі та інших країн.

Улітку 2011 року китайський Фонд Азіатсько-Тихоокеанського обміну та співробітництва (Фатос) за підтримки з боку уряду КНР оприлюднив проект інвестицій розміром 3 млрд доларів США в «особливій зоні розвитку» в місті Лумбіні в Непалі. Не рахуючи піших паломників з Індії, Лумбіні зараз відвідують близько 100 тисяч туристів на рік. Для кардинального збільшення кількості туристів планується створення центру туризму, паломництва та освіти за моделлю Медіни та Мекки в Саудівській Аравії. Планується будівництво доріг, готелів, туристичних центрів та реалізація проектів у галузі електроенергетики.

Посол Китаю в Непалі Ян Хулань відвідав Лумбіні зразу після свого призначення. За відомостями Фатос, проект був підтриманий «всім політичним спектром в Непалі — і лівою його частиною, і правою». Спеціально підкреслюється, що проект поки ще не отримав фінансової підтримки від китайського уряду, і очікується залучення коштів від зовнішніх інвесторів, у тому числі інвестицій з Індії.

Галерея

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.