Люсі Гокінґ

Лю́сі Го́кінґ (англ. Lucy Hawking; нар. 2 листопада 1970(19701102), Лондон, Велика Британія) — англійська журналістка, письменниця, популяризаторка науки й філантропка. Донька відомого фізика-теоретика Стівена Гокінґа і письменниці Джейн Гокінґ. Живе в Лондоні.

Люсі Гокінґ
LcrrHawking
Народилася 2 листопада 1970(1970-11-02) (51 рік)
Лондон, Велика Британія
Громадянство  Велика Британія
Місце проживання Лондон
Діяльність письменниця, журналістка
Alma mater Університетський коледж
Мова творів англійська
Magnum opus Jaded (2004)
Батько Стівен Гокінг
Мати Джейн Гокінґ
Брати, сестри Роберт Гокінгd і Тім Гокінгd
Сайт: lucyhawking.com
lucyhawking.com

 Люсі Гокінґ у Вікісховищі

Біографія

Народилася в Лондоні 1970 в родині Стівена Гокінґа і Джейн Гокінґ. Має двох братів, Роберта й Тімоті Гокінґів. Виросла в Кембриджі після кількох років, проведених у дитинстві в Пасадені (Каліфорнія). У підлітковому віці вона чимало доглядала за батьком, якому встановили діагноз бічний аміотрофічний склероз[1].

Вивчала французьку та російську мову в Оксфордському університеті. Деякий час навчалася в Москві, щоб покращити свої знання з російської. Після закінчення навчання продовжила вивчати міжнародну журналістику в Лондонському міському університеті. Там зрозуміла, що не хоче займатися журналістикою, однак вважала це хорошою письменницькою практикою.

Кар'єра

Здобувши освіту журналіста, Гокінґ певний час працювала в цій галузі, перш ніж стала письменницею. Друкувалася в журналах «New York magazine», «The Daily Mail», «The Telegraph», «The Times», «The London Evening Standard» і «The Guardian». Працювала радіожурналістом.

У 2004 опублікувала свій перший роман «Jaded», а вже за рік — «Run for Your Life». Згодом перейшла до написання дитячих книжок. У 2007 році опублікувала науково-пізнавальну книжку для дітей «Джордж і таємний ключ до Всесвіту»[2], пригодницьку історію про хлопчика Джорджа, який знаходить спосіб через незвичайний комп'ютер відправитися в мандрівку Сонячною системою. Це була перша у серії Пригоди Джорджа. Книжка була написана у співавторстві з батьком Стівеном Гокінґом і його студентом, доктором філософії Крістофером Ґальфаром, чия дисертація була присвячена чорним дірам. Вона була перекладена 38 мовами та видана більш ніж у 43 країнах.

Друга книжка серії «Джордж і скарби космосу» вийшла 2009 року, згодом були видані ще три книжки: «Джордж і Великий Вибух» (2011), «Джордж і незламний код» (2014) і «Джордж і блакитний супутник» (2016). Останню в цій серії книжку «Джордж і корабель часу» (2018) Люсі вже написала сама, після смерті Стівена Гокінґа.

У 2015 Люсі та її британській видавець Curved House Kids отримали грант від Космічного агентства Великої Британії на створення освітнього проекту в межах просвітницької діяльності астронавта Тіма Піка. Проект, за яким навчалися більш ніж 60 тисяч студентів Великої Британії, був номінований на премію сера Артура Кларка за видатні досягнення у сфері космічної освіти Британської міжпланетної спільноти[3].

Усі праці й статті Гокінґ присвячені популяризації науки серед дітей. Цією темою вона зацікавила після одного випадку на вечірці, коли почула, як один із друзів її сина запитав у батька про чорні діри. На що батько відповів йому, що той «перетвориться в спагеті», і хлопчик був у захваті від такої відповіді. Це допомогло Люсі зрозуміти незамінність розважального елемента в дитячих книжках та фільмах, що допомагає зацікавити молодше покоління питаннями науки й техніки.

У 2008 брала участь в серії лекцій, присвячених 50-річчю НАСА, де розповіла про популяризацію науки серед дітей. Виступаючи зі своїми лекціями по всьому світу й розповідаючи про фізику й астрономію, постійно підкреслювала потребу раннього зацікавлення дітей наукою[4]. За декілька місяців стала лауреатом премії Sapio — італійської премії, присвяченої інноваційним дослідженням щодо популяризації науки у світі.

Благочинність

Люсі Гокінґ присвячує чимало часу благочинним заходам для різноманітних організацій, що займаються дослідженнями й підтримкою людей з інвалідністю. Є віце-президентом Національного зіркового коледжу (National Star College), що допомагає людям з обмеженими можливостями здобути освіту й знайти себе в житті. Також є опікункою Центру дослідження аутизму.

Особисте життя

У 1998 одружилася з Алексом Макензі Сміттом, однак пара розлучилася в 2004. У Люсі є син Вільям, що народився в 1997. У сина було діагностовано аутизм. Саме це надихнуло її присвятити себе підтримці людей з аутизмом.

Примітки

  1. Grice, Elizabeth (12 квітня 2004). 'Dad's important, but we matter, too' (en-GB). ISSN 0307-1235. Процитовано 2 лютого 2018.
  2. Джордж і таємний ключ до Всесвіту. Видавництво Старого Лева. Процитовано 2 лютого 2018.
  3. The Sir Arthur Clarke Centenary Awards Finalists Announced. www.bis-space.com (en-GB). Процитовано 2 лютого 2018.
  4. NASA - NASA's Lecture Series - Prof. Stephen Hawking. www.nasa.gov (англ.). Процитовано 2 лютого 2018.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.