Лівий блок (Португалія)

Лівий блок Португалії (порт. Bloco de Esquerda, BE) соціалістична політична партія Португалії, займає радикальну ліву позицію.

Лівий блок

Bloco de Esquerda, BE
Країна  Португалія
Голова партії Катарина Мартінш
Дата заснування 1999
Штаб-квартира Лісабон
Ідеологія Демократичний соціалізм, марксизм, антикапіталізм
Союзники та блоки Європейські антикапіталістичні ліві, Партія європейських лівих
Кількість членів  6830
Офіційний колір (кольори) Pantone 485 Cd[1]
Офіційний сайт http://www.esquerda.net/ (порт.)]

Ключові фігури під час заснування Фернанду Розаш, Франсішку Лоуса, Мігел Порташ, сьогодні — Маріза Матіаш, Катарина Мартінш, сестри Жуана та Маріана Мортагуа. Після виборів 2015 і 2019 рр. має 19 місць у парламенті (при загальній кількості 230 депутатів) і є третьою політичною силою країни. Групи інтересів усередині Блоку: феміністи, екосоціалісти, сіндікалісти тощо.

Франсішку Лоуса, лідер партії

Блок був утворений у 1999 році злиттям трьох політичних сил: Народно-демократичного союзу (екс-маоїсти), Революційної соціалістичної партії (троцькісти, секція Воз'єднаного Четвертого інтернаціоналу) та невеликої лівої організації Політика «XXI», до яких в подальшому приєднались інші рухи та організації. З тих пір став повноцінною політичною силою, що користується підтримкою, в основному, в університетському і профспілковому середовищі.

На перших виборах 1999 р. від партії обралось двоє депутатів. Здобувши 6,4% на законодавчих виборах у 2005 році, що на 3,7% більше ніж на попередніх виборах 2002 року, продовжила підйом до 9,8% на парламентських виборах 2009 року.

Першим депутатом до Європейського Парламенту було обрано Мігела Порташа у 2004 році (є братом Паулу Порташа — лідера Народної партії).

У 2006 році тодішній лідер Блоку Франсішку Лоуса був кандидатом на пост президента Республіки, отримавши 5,31% голосів. Маріза Матіаш представляла Блок на президентських виборах 2016 року, здобувши третє місце з 10,1% голосів.

Див. також

Посилання

  1. manual de normas gráficas — Bloco de Esquerda — С. 6.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.