Ліфтер

Ліфте́р — робітник, який обслуговує ліфт. Він може перевіряти справність ліфта за встановленим графіком або безпосередньо знаходитися всередині кабіни і супроводжувати пасажирів чи вантажі.

Навчання і атестація ліфтерів проводиться в професійних навчальних закладах чи інших організаціях.

Ліфтер - скорочено від слова пауерліфтер - людина, яка займається пауерліфтингом. Пауерліфтинг.

Обов'язки

Ліфтер готує ліфт до роботи, для чого перевіряє роботу телефону в кабіні, справність світлової і звукової сигналізації, автоматичних замків.

Якщо ліфтер супроводжує пасажирів або вантажі, то веде спостереження за посадкою і виходом пасажирів та дотриманням номінальної вантажопідйомності. При виявленні несправностей повідомляє про це чергового електромонтера або електромеханіка.

Ліфтер лікарняного і (або) вантажного ліфта з внутрішнім управлінням зобов'язаний:

  • постійно знаходитися в кабіні ліфта під час підйому або спуску і направляти кабіну до місця виклику або місця завантаження (розвантаження),
  • під час завантаження (розвантаження) кабіни стежити за рівномірністю завантаження, кріпленням вантажу і не допускати перевантаження, а також одночасного перевезення вантажу і людей, окрім супроводжуючих вантаж,
  • на ліфтах, кабіна яких обладнана розсувними дверима-ґратами, стежити, щоб люди, що знаходяться в кабіні, не притулялися до дверей і не трималися за них руками,
  • не допускати до управління ліфтом сторонніх осіб.

Професійні якості

  • спостережливість;
  • уважність;
  • емоційна врівноваженість.

Медичні протипоказання

Професія у мистецтві

Професія ліфтера зображена у ряді кінофільмів радянського кіно, літературних творах. Згадується вона у вірші Сергія Михалкова «Ліфт та олівець» (рос. «Лифт и карандаш») та пісні Петра Мамонова для гурту «Звуки Му» «Ліфт на небо» (рос. «Лифт на небо»).

Відомі люди

З ліфтерів вийшли революціонери, спортсмени, письменники і політики. Ліфтером свого часу працював український радянський поет і журналіст Іван Нехода, російський музикант і актор Петро Мамонов та ряд інших відомих людей.

Цікаві факти

  • У 2009 році найприбутковішою серед робітничих професій в США журнал «Форбс» (Forbes) назвав професію ліфтера-механіка. Середній заробіток такого фахівця становив 67 тисяч 750 доларів на рік[1].

Примітки

  1. Ліфтер-механік обійшов менеджера з Уолл-стріт// Новина за 20 червня 2009 року на сайті каналу НТВ: ntv.ru (рос.)

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.