Маас (річка)

Маас, Мез (нід. Maas, фр. Meuse) — річка в Франції, Бельгії і Нідерландах. Довжина 925 км, площа басейну 36 тис. км².

Маас
Маас на північ від Маастріхту
51°51′59″ пн. ш. 4°01′08″ сх. д.
Витік плато Лангр
• координати 47°58′27″ пн. ш. 5°38′00″ сх. д.
висота, м 409 м
Гирло Рейн
• координати 51°42′54″ пн. ш. 4°40′04″ сх. д.
Басейн басейн Meused
Країни: Франція, Бельгія, Нідерланди.
Довжина 925 км
Площа басейну: 36000 км²
Середньорічний стік 230 м³/с
Притоки: Рур, Самбр, Diezed, Ourthed, Niersd, Lessed, Semoisd, Ш'єр, Mouzon, Houilled, Voerd, Saônelled, Canal of Lanayed, Schwalmd, Aroffe, Sormonne, Mehaigned, Bocqd, Flambartd, Гір (притока Маас), Vaird, Geuld, Бар, Viroind, Molignéed, Neerbeekd, Groote Molenbeekd, Canal de l'Ourthed, Hoyouxd, Goutelled, Alysed, Andond, Samson, Berwinned, Wiseppe, Burnotd, Creuëd, Ennemaned, Fauxd, Leffe, Forges, Gelbresséed, Givonne, Hermetond, Houyouxd, Julienned, Légiad, Méholled, Saulxd, Rupt, Récourtd, Scanced, Vence, Vrigned, Wamed, Yoncq, Monsin Canald, Oude Maasd, Daved, Awrisd, Ferond, Fond d'Oxhed, Solièresd, Tailferd, Villencourtd, Engerbeekd, Nierskanald, Siebersbeekd, Q3547854?, Lingsforterbeekd, ruisseau de Bradond і Vaised
Водойми в руслі Maasplassend
Ідентифікатори і посилання
GeoNames 2751306
 Медіафайли у Вікісховищі

Річка бере початок на плато Лангр у Франції, тече на північ до Седана і Шарлевіль-Мезьєра, потім тече територією Бельгії. Біля Намюра повертає на північний схід, тече на захід від Арденн, після Льєжа повертає на північ. На території Нідерландів тече на північ до Венло, потім повертає на захід. З'єднується з рукавом дельти Рейна і впадає в Північне море.

Живлення переважне дощове, а також снігове. Середня витрата води в нижній течії 230 м³/с.

Панорама долини Мааса у Французьких Арденнах

Річка судноплавна до верхів'їв, сполучена каналами з такими річками, як Шельда, Сена, Рейн і інші. Вище за місто Седан шлюзована. У нижній течії рівень води в річці на значному протязі розташований вище прилеглої низовинної рівнини, тому для запобігання повеням русло Мааса обмежене греблями.

На Маасі розташовані також міста Верден, Льєж, Маастрихт.

ГЕС

На річці розташовано ГЕС Літ/Алфен.

Див. також

Примітки

  1. Lutz D. Schmadel, International Astronomical Union. Dictionary of Minor Planet Names. — 5-th Edition. — Berlin Heidelberg New-York : Springer-Verlag, 2003. — 992 с. — ISBN 3-540-00238-3.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.