Магнус (герцог Вюртемберг-Нойєнбюрг)

Життєпис

Походив з Вюртемберзького дому, гілки Монбельяр. Восьмий син Фрідріха I, герцога Вюртембергу, та Сибіли Ангальтської. Народився 1594 року в Кірхгайм-унтер-Тек. Здобув освіту в лицарській академії у Тюбінгені. Виріс запеклим лютеранином. Здійснив ознайомчу подорож до Франції і Італії. деякий час перебував на військовій службі Венеціанської республіки.

1608 року після смерті батька герцогство Вюртемберг успадкував старший брат Йоганн Фрідріх. Став очільником одного з військ Протестантської ліги.

Невдовзі разом з братом Людвігом Фрідріхом і іншими братами став наполягати на поділі родинних володінь. Він відбувся 1617 року, внаслідок чого Магнус отримав замок Нойєнбюрг з округою 0північний захід Вюртембергу на кордоні з Баденом, титул герцога і щорічний пенсіон в 10 тис. гульденів.

З початком 1618 року Тридцятирічної війни виступав за активні дії Вюртемберга на боці протестанських держав. 1621 року з полком приєднався до пфальцького війська на чолі із Ернстом Мансфельдом, в лавах якого відзначився у квітні 1622 року в битві біля Мінгользгайма, де перемогу здобули протестанти.

Потім з'єднався з військом Георга Фрідріха, маркграфа Баден-Дурлаху. Втім останній 6 травня 1622 року зазнав нищівної поразки в битві біля Вімпфену, де загинув герцог Мангус. Його володіння було приєднано до герцогства Вюртемберг.

Примітки

Джерела

  • Axel Gotthard: Magnus. In: Sönke Lorenz, Dieter Mertens, Volker Press (Hrsg.): Das Haus Württemberg. Ein biographisches Lexikon. Kohlhammer, Stuttgart 1997, ISBN 3-17-013605-4, S. 150.
  • Gerhard Raff: Hie gut Wirtemberg allewege. Band 2: Das Haus Württemberg von Herzog Friedrich I. bis Herzog Eberhard III. Mit den Linien Stuttgart, Mömpelgard, Weiltingen, Neuenstadt am Kocher, Neuenbürg und Oels in Schlesien. 4. Auflage. Landhege, Schwaigern 2014, ISBN 978-3-943066-12-8, S. 293—308.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.