Мазур Алла Григорівна

А́лла Григо́рівна Ма́зур (16 вересня 1965(19650916), село Зіньків, Віньковецький район, Хмельницька область, Українська РСР, СРСР) журналістка і телеведуча новин («ТСН» та «ТСН. Тиждень») на каналі «1+1». Рекордсменка професійних нагород — здобула вісім статуеток Телетріумф.

Алла Мазур
Народилася 16 вересня 1965(1965-09-16) (56 років)
Зіньків, Віньковецький район, Хмельницька область, Українська РСР
Громадянство  Україна
Національність українка
Місце проживання Київ
Діяльність тележурналістика
Alma mater Інститут журналістики (Київ)
Знання мов українська
Заклад 1+1
Батько Григорій Францович Мазур
Мати Марія Степанівна Мазур
Діти Артем, 2008
Нагороди
Орден княгині Ольги ІІ ступеня
Орден княгині Ольги ІІІ ступеня

Життєпис

Народилася 16 вересня 1965 року в Хмельницькій області в родині медиків. Батько Григорій був стоматологом, а мати — дитячою медсестрою[1]. Закінчила школу із золотою медаллю. У школі писала статті для місцевої районної газети, була ведучою і репортеркою у шкільній радіостанції.

Зовнішні зображення
Її знають мільйони телеглядачів України
Напередодні телеефіру
Вона ретельно готується до кожного випуску новин
Телеведуча Катя Осадча бере інтерв’ю у Алли Мазур

Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім. Тараса Шевченка. Працювала на Українському радіо кореспонденткою, завредакції, ведучою програм головної редакції інформації Першого каналу Українського радіо. Готувала й вела радіомарафони: з нагоди річниці Чорнобильської катастрофи та під час виборів Президента України 1991 року. Під час роботи на радіо була також ведучою радіопрограми «Від міста до міста».

В 1993 році Аллу запросили на УТ-1 вести інформаційні програми УТН. Вела перше вітчизняне ток-шоу на економічні та політичні теми «Перехрестя» (українсько-американський проєкт), була автором і ведучою телевізійного публіцистичного проєкту «Інвестиційна історія» (українсько-словацький проєкт)[2].

З 1 січня 1997 року почала вести програму «ТСН» на каналі «1+1»[3], це був перший в історії ефір програми, що дозволило стати Мазур головною особою та обличчям телеканалу. Наразі веде щотижневу інформаційно-аналітичну програму «ТСН. Тиждень».

В листопаді 2019 року повідомила про онкологічне захворювання[4][5][6], продовживши працювати й проходити хіміотерапію[7].

У вересні 2020 року з'явилася в етері без перуки, яку носила під час боротьби з онкологією[8].

Сім'я

Мати — Марія Степанівна Мазур, батько — Григорій Францович Мазур. Має молодшого брата Олександра[9]. Виховує самостійно сина Артема (нар. 15 квітня 2008), імені батька Алла не називає[10].

Кар'єра

Кар'єру почала на Національному радіо України, працювала кореспонденткою, далі вела радіомарафони й трансляції.

У 1993 році Мазур помітили продюсери каналу УТ-1, де вона стала вести політичне шоу «Перехрестя» і передачу «Інвестиційна історія». 1996 року перейшла працювати на телеканал 1+1, де стала обличчям програми «Телевізійна служба новин» (ТСН). Алла досі залишається головною особою проєкту і саме ТСН принесло їй звання «Найкраща ведуча інформаційних програм» ще у 1998 році на Міждержавному форумі країн СНД. Пізніше Алла ще не раз отримувала нагороди як найуспішніша жінка і найкраща телеведуча інформаційних програм.

Під час президентської кампанії 1999 року вела разом з В'ячеславом Піховшеком програму «Епіцентр-дебати».

Разом з командою телеканалу 1+1 Мазур висвітлювала Революцію Гідності з безпосереднього місця подій. В квітні 2014 року телеведуча з командою поїхала до Донецька, де вже відбулося захоплення адміністративних будівель проросійськими силами. Знімальна група тоді зіштовхнулася з радикально налаштованими учасниками мітингу, але локацію покинула лише після завершення ефіру. За словами телеведучої, команда не врахувала, що робота в частково захопленому Донецьку тоді вже могла бути небезпечною[11].

У 2017 році Алла з колегами у співпраці з істориком Валерієм Примостом написали книгу «Незалежність очима ТСН», приурочену 25-річчю незалежності України. Презентація книги відбулася спочатку у Софії Київській, а потім на фестивалі «Книжковий Арсенал»[12][13].

Цікаві факти

Алла Мазур прикрасила обкладинку всесвітньовідомого французького глянцю в Україні Marie Claire за осінь 2020 року. Фотосесія була організована до дня народження Алли — вона з'явилася на ній після перемоги над онкохворобою: без перуки і з натуральним кольором волосся; 5 обкладинок було присвячено новому образу Алли[14]. За її словами, прийняла пропозицію щодо фотосесії в журналі для того, щоб підтримати жінок, які долають онкологічні захворювання, проходять складний період і переживають через зовнішні зміни, які відбуваються в процесі лікування. Обкладинка глянцю та публікація, яка з'явилася і на глобальному сайті видання — це меседж телеведучої про те, що боротьби з онкологією не варто боятися, а слід відкрито говорити про проблему, незважаючи на зовнішні зміни, які виникають в її процесі.

В травні 2021 року Мазур знялася в соціальній рекламі з закликом до українців не ігнорувати стан здоров'я та щорічно проходити обстеження. Інформаційна кампанія була реалізована за підтримки Української спілки клінічної онкології Onco Hub та Національного інститут раку[15]. Крім того, доєдналася до проєкту «Бути поруч» — освітніх вебінарів для психологічної підтримки онкопацієнтів та їхніх близьких, в рамках якого фахівці розповідають про інструменти самодопомоги під час онкотерапії[16].

Також взяла участь в озвучці мультфільму «У пошуках Дорі» від Disney: вона стала голосом Інституту морського життя, берегинею морського світу, яка дає підказки головній героїні — рибці Дорі, котра зі своїм вірним другом Марліном і його сином Немо шукають її батьків[17].

В родині телеведучої є два домашніх улюбленці: коти Мусік та Ася. Першого кота Мазур підібрала в магазині, а другу кішку — забрала з притулку під час ефіру програми «Сніданок з 1+1»[18].

Нагороди

  • Орден княгині Ольги II ст. (27 червня 2020) за значний особистий внесок у державне будівництво, зміцнення національної безпеки, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю[19].
  • Орден княгині Ольги III ст. (20 серпня 1999) за вагомий особистий внесок у розвиток журналістики, високий професіоналізм та з нагоди 8-ї річниці незалежності України[20].
  • 1996 — лауреатка премії «Прометей-престиж» у рамках акції «Людина року» в номінації «Найкращий тележурналіст 1995 року».
  • 1998 — за результатами Четвертого всеукраїнського фестивалю журналістики — найкраща ведуча інформаційних програм України й володарка титулу «Всенародне визнання».
  • 1998 — переможниця у номінації «Найкраща ведуча інформаційних програм» на першому Міжнародному форумі країн СНД.
  • 1999 — за результатами конкурсу «Ділова жінка України — 1998», переможниця в номінації «Телеведуча».
  • 2001 і 2003 роки — Національна премія України в галузі телебачення «Телетріумф» у номінації «Ведучий інформаційної програми»[21].
  • 2007 Всеукраїнська премія «Жінка III тисячоліття» в номінації «Рейтинг».
  • 2010 — Національна премія України в галузі телебачення «Телетріумф» у номінації «Ведучий/ведуча інформаційної програми».
  • 2012 і 2013 — Національна премія України в галузі телебачення «Телетріумф» у номінації «Ведучий/ведуча інформаційно-аналітичної програми».
  • 2015 і 2016 — «Телетріумф-2016» у номінації «Ведучий/ведуча інформаційної, інформаційно-аналітичної програми»[21].
  • 2018 — «Телетріумф-2018» у номінації «Ведучий/ведуча інформаційної, інформаційно-аналітичної програми»[22].
  • 2018 — отримала спеціальну нагороду від Анджеліни Джолі Guerlain Inspiration Awards під егідою журналу Marie Claire в Україні[23].

Загалом Алла Мазур має вісім нагород Телетріумфу і є абсолютною рекордсменкою за кількістю статуеток за всю історію премії. Неодноразово входила до сотні найвпливовіших українок та українців за версією журналів «Новое время»[24][25] та «Фокус»[26].

Примітки

  1. Від примари до вінегрету: як віпи росли на роботі
  2. Мазур Алла. ЛІГА.Досье. Процитовано 20 червня 2017.
  3. Знаменитості України. ukrfoto.net. Архів оригіналу за 15 квітня 2014. Процитовано 22 вересня 2012.
  4. У телеведучої Алли Мазур діагностували рак.
  5. «У МЕНЕ ВИЯВИЛИ ЗЛОЯКІСНУ ПУХЛИНУ, І Я ПОЧИНАЮ БОРОТИСЯ», — АЛЛА МАЗУР.
  6. «Після хвороби я живу яскравіше». Історії відомих українок, які подолали рак молочної залози. nv.ua (укр.). Процитовано 20 жовтня 2021.
  7. Пост з офіційної сторінки Алли Мазур.
  8. Алла Мазур кардинально змінила образ після перемоги над раком (фото, відео).
  9. Алла Мазур вперше згадала про рідного брата: як виглядає, чим займається – цікаві факти про родича зірки.
  10. У Алли Мазур народився син. tabloid.pravda.com.ua. 15.04.1998.
  11. 20-річчя ТСН: Алла Мазур згадала, як починала кар’єру ведучої.
  12. У Києві телеканал "1+1" презентував книжку "Незалежність очима ТСН".
  13. Алла Мазур презентовала книгу "Независимость глазами ТСН".
  14. У СВІЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ АЛЛА МАЗУР НАДИХАЄ ЖІНОК ВСЬОГО СВІТУ НА ОБКЛАДИНЦІ MARIE CLAIRE UKRAINE.
  15. Більше шансів одужати. Алла Мазур закликала українців не відкладати онкологічні обстеження через COVID-19 — відео.
  16. Події «Бути поруч».
  17. Ведуча каналу 1+1 озвучила героїню мультфільму «У пошуках Дорі».
  18. АЛЛА МАЗУР: «КОТИ — ЦЕ НАШІ АНТИДЕПРЕСАНТИ».
  19. Указ Президента України від 27 червня 2020 року № 254/2020 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України»
  20. Указ Президента України від 20 серпня 1999 року № 1031/99 «Про відзначення нагородами України працівників засобів масової інформації»
  21. Алла Мазур (Профіль на сайті 1+1). 1plus1.ua.
  22. «Телетріумф-2018» оголосив переможців (ПОВНИЙ ПЕРЕЛІК). detector.media (укр.). Процитовано 9 жовтня 2018.
  23. Алла Мазур отримала нову нагороду і вітання від Анджеліни Джолі.
  24. ТОП-100 найуспішніших жінок (2016).
  25. ТОП-100 найуспішніших жінок України (2017).
  26. В рейтингу Фокуса "ТОП-100 впливових жінок" — більше половини нових імен (2021).

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.