Майкл Лабі
Майкл Джордж Лабі (англ. Michael George Luby) — американський математик і вчений, віце-президент з технологій в компанії Qualcomm, співзасновник і колишній директор з технологій Digital Fountain.
Майкл Лабі | |
---|---|
Народився | 20 століття |
Країна | США |
Діяльність | криптограф, інформатик, інженер |
Alma mater | Массачусетський технологічний інститут і Університет Каліфорнії (Берклі) |
Науковий керівник | Річард Карп[1] |
Нагороди |
Навчання
Майкл Лабі здобув ступінь бакалавра з математики в Массачусетському технологічному інституту в 1975 році. У 1983 році йому було присвоєно ступінь доктора філософії (англ. Ph.D.) в галузі комп'ютерних наук в Університеті Каліфорнії, Берклі.
Наукові досягнення
В теорії кодування він відомий тим, що керував винаходом кодів Торнадо та LT кодів.
У 1996—1997 роках, працюючи в Міжнародному інституті комп'ютерних наук (ICSI), він очолював команду, яка винайшла коди Торнадо. Це були перші LDPC-коди, що базуються на дизайні неправильного ступеня, який виявився ключовим для всіх пізніх кодів конструкції LDPC, які гарантовано досягти пропускної здатності каналу для каналу стирання та мають лінійний алгоритм кодування та декодування.
У 1998 році Майкл Лабі залишив ICSI та перейшов у компанію Digital Fountain, а незабаром у 1998 році він винайшов LT коди, перші практичні коди фонтану. Qualcomm придбала Digital Fountain в 2009 році.[2]
У криптографії він відомий за його внесок у демонстрацію того, що будь-яка одностороння функція може бути використана як основа для власної криптографії, а також для його аналізу. Над цим Майкл Лабі працював у співпраці з Чарльзом Ракофом із побудови шифру Фейстеля. Його розподілений алгоритм для пошуку максимальної незалежної множини у комп'ютерній мережі також був дуже впливовим. Він також зробив внесок у середньому разі складності (англ. average-case complexity).[3]
Отримані нагороди
- 2002 р. — IEEE Information Theory Society — нагородний лист за провідне проектування та аналіз першого нерегулярного коду LDPC, що виправляє помилки[4]
- 2003 р. — видатна премія SIAM за основний документ, що показує, як побудувати криптографічно нерозривний псевдовипадковий генератор з будь-якої односторонньої функції
- 2007 р. — IEEE Eric E. Sumner Award (разом з Аміном Шокроллахі) «для модернізації математики, дизайну інтернету та мобільного мовлення, а також успішної стандартизації»[5]
- 2009 р. — премія ACM SIGCOMM [6]
- 2012 р. — Медаль Річард Геммінга (разом з Аміном Шокроллахі «за концепцію, розробку та аналіз практичних кодів без наслідків»[7]
- 2014 р. - Національна технічна академія США «За внесок у теорію кодування, включаючи створення кодів без комор»
- 2015 р. — членство в Асоціації обчислювальної технки.[8]
- 2015 р. — премія Канеллакіса [9] «за новаторський внесок у стирання коректувальних кодів, які мають важливе значення для підвищення якості передачі відео у різних мережах».
- 2016 р. — премія ACM Edsger W. Dijkstra у розподілених обчисленнях «Приз нагороджується за видатні роботи на принципах розподілених обчислень, значення та вплив яких на теорію та / або практику розподілених обчислень, що було очевидними протягом щонайменше десятиліття».
Вибрані публікації
- Luby, Michael (1986). «A Simple Parallel Algorithm for the Maximal Independent Set Problem». SIAM Journal on Computing. 15 (4): 1036—1053. doi:10.1137/0215074.
- Shai Ben-David, Benny Chor, Oded Goldreich, and Michael Luby (1989). «On the theory of average-case complexity». Proceedings of the Twenty First Annual ACM Symposium on Theory of Computing (STOC): 204—216.
Посилання
- Математична генеалогія — 1997.
- StreamingMedia.com blog
- (Ben-David, 1989)
- Information Theory Paper Award. IEEE Information Theory Society. Процитовано 20 травня 2012.
- IEEE Eric E. Sumner Award Recipients. Процитовано 27 лютого 2011.
- ACM SIGCOMM Test of Time Award Recipients. Процитовано 30 квітня 2012.
- IEEE Richard W. Hamming Medal Recipients. IEEE. Процитовано 5 січня 2011.
- ACM Fellows Named for Computing Innovations that Are Advancing Technology in the Digital Age. Association for Computing Machinery. 2015. Архів оригіналу за 9 грудня 2015. Процитовано 9 грудня 2015.
- ACM RECOGNIZES MAJOR TECHNICAL CONTRIBUTIONS THAT HAVE ADVANCED THE COMPUTING FIELD. Association for Computing Machinery. 2016. Процитовано 27 квітня 2016.