Річард Карп

Річард Манніг Карп (англ. Richard Manning Karp, 3 січня 1935) інформатик, ідеолог програмування та професор Гарвардського університету. Найбільш відомий завдяки своїм дослідженням у теорії алгоритмів, за які він був нагороджений премією Тюрінга in 1985, та премією Кіото у 2008.

Річард Карп
англ. Richard Manning Karp
Річард Карп
Річард Карп
Народився 3 січня 1935(1935-01-03) (87 років)
Бостон,  США
Місце проживання США
Країна  США
Національність американець
Діяльність математик, інформатик, викладач університету
Alma mater Університет Берклі
Каліфорнійський технологічний інститут
Галузь інформатика, програмування
Заклад Гарвардський університет
Науковий керівник Anthony Oettingerd[1]
Аспіранти, докторанти Noam Nisand, Rajeev Motwanid, Narendra Karmarkard, Barbara Simonsd, Eric P. Xingd, Robert M. Kellerd[1], Valerie Kingd[1], Raymond Reiterd[1], Dan Gusfieldd[1], Майкл Лабі[1], Faith Ellend[1], Kellogg Speed Boothd[1], Thomas Jerome Schaeferd[1], Kathleen Marie O'Harad[1], Sukhamay Kundud[1], Danny Sorokerd[1], Howard Jeffrey Karloffd[1], Prabhakar Lakshman Ragded[1], Jean-Louis Goffind[1], George W. Hartzell, IIId[1], Daniel Fasulod[1], Lee Aaron Newbergd[1], Ysmar Vianna Silva-Filhod[1], Felix Andres Pohorille Weintraubd[1], Norman Asker Zadehd[1], Anne Ginzton Cottrelld[1], Robert Malcolm MacGregord[1], Pedro Gonzalo Gazmurid[1], Rubin Johnsond[1], James Powell Richardsond[1], Jonathan Alexander Frankled[1], Sally Jean Floydd[1], Phillip Baldwin Gibbonsd[1], Lisa Hellersteind[1], Yanjun Zhangd[1], Sandra Shireen Iranid[1], Eunice E. Santosd[1], Abhijit Sahayd[1], Amoolya Hardev Singhd[1] і Manikandan Narayanand[1]
Членство Французька академія наук, Національна академія наук США, Американське філософське товариство, AAAS, Американська академія мистецтв і наук, Національна інженерна академія США, Association for Computing Machinery і Society for Industrial and Applied Mathematics[2]
Відомий завдяки: Алгоритм Едмондса-Карпа
Нагороди Премія Тюрінга (1985)
Медаль Джона фон Неймана (1990)

 Річард Карп у Вікісховищі

Біографія

Народився 3 січня 1935 року у США в сім'ї Авраама і Рози Карпів у Бостоні, Массачусетс. Карп має трьох молодших братів і сестер: Роберт, Девід, і Каролін. Навчався у Гарвардському університеті, де він отримав ступінь бакалавра в 1955 році, його ступінь магістра в 1956 році, і його доктора філософії в прикладній математиці в 1959 році.

Карп почав свою кар'єру в IBM. У 1968 він став професором комп'ютерних наук, математики, і дослідження операцій at the Університет Каліфорнії (Берклі). Окрім 4-річного періоду на посаді професора у Вашингтонському університеті, він залишався в Берклі. З 1988 по 1995 та з 1999 до сьогодні він також є науковим працівником в Міжнародному Інституті комп'ютерних наук у Берклі, де очолює Алгоритмічну групу.

Річард Карп був нагороджений Національною науковою медаллю США, а також Премією Харві за свій внесок в обчислювальну складність. У 1994 році він був прийнятий як дійсний учасник в Association for Computing Machinery. Карп є лауреатом багатьох почесних премій.

Премія Тюрінга

Оголошення Карпа[3] для нагороди Тюринга звучало так:

За його внесок в теорію алгоритмів, включаючи розробку ефективних алгоритмів для знаходження потоку в мережі та інших задач комбінаторної оптимізації, ідентифікацію поліноміальної складності з інтуїтивним означенням алгоритмічної ефективності, і, що найважливіше, внесок в теорію NP-повноти. Карп ввів новий стандарт у методології доведення NP-повноти, що призвело до ідентифікації багатьох теоретичних та практичних задач як обчислювально складних.

Примітки

  1. Математична генеалогія — 1997.
  2. https://www.siam.org/prizes-recognition/fellows-program/all-siam-fellows
  3. Association for Computing Machinery. ACM Award Citation/Richard M. Karp. Архів оригіналу за 3 липня 2012. Процитовано 17 січня 2010.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.