Маккуорі (озеро)

Маккуорі або Аваба (англ. Lake Macquarie) солоне озеро на сході Австралії у штаті Новий Південний Уельс.

Маккуорі
англ. Lake Macquarie
33°05′00″ пд. ш. 151°35′00″ сх. д.
Розташування
Країна  Австралійський Союз
Регіон Новий Південний Уельс
Розташування  Австралія, Новий Південний Уельс
Геологічні дані
Тип солоне озеро
Розміри
Площа поверхні 110  км²
Висота 0 м
Глибина середня 8  м
Глибина макс. 15  м
Довжина 24  км
Ширина 7.9  км
Берегова лінія 174  км
Вода
Басейн
Вливаються Dora Creekd
Площа басейну 604.4  км²
Країни басейну Австралійський Союз
Інше
Geonames 2159166
Маккуорі (озеро) (Австралія)

 Маккуорі у Вікісховищі

Маккуорі є найбільшим прибережним озером з солоною водою (лагуною) в Австралії. Розташоване в регіоні Хантер Нового Південного Уельсу, воно займає площу в 110 квадратних кілометрів і з'єднане з Тасмановим морем коротким каналом. Більшість жителів міста Лейк-Маккуорі живе біля берегів озера.

Озеро Маккуорі вдвічі більше, ніж затока Порт-Джексон і є однією з найбільших лагун з солоною водою в Південній півкулі. Лагуна трохи менша, ніж затока Порт-Стефенс, яка знаходиться за 43 кілометри на північний схід від неї.

Озеро Маккуорі з повітря

Історія

Аборигени народу авакакалу жили в районі, що оточує Маккуорі, тисячі років. Назва Авабі, що означає «рівна поверхня», використовувалася для опису озера[1].

Європейці вперше натрапили на озеро 1800 року, коли капітан Вільям Рейд був відправлений з Сіднею, щоб отримати вантаж вугілля з гавані Ньюкасла. Рейд помилився і потрапив в озеро, а не в річку. Назва «Помилка Рейда» зберігалася до 1826 року, коли озеро було перейменовано на честь губернатора Лаклана Маккуорі[2].

Географія і довкілля

Озеро має неправильну форму, і суша, що відокремлює його від океану, має ширину всього кілька кілометрів. Озеро має кілька низьких та невеликих піщаних острівців, деякі з яких згруповані біля гирла, однак острів Пулбах, південніше Свонсі, є великим островом, зі скелястих круч якого відкривається гарний вид.

Озеро Маккуорі пов'язане з морем двома каналами — Свонсі і Лейк-Ентранс. Канал Свонсі має ширину близько 380 метрів і довжину 2 кілометри. Він з'єднується з входом в озеро, ширина якого становить близько 900 метрів та 2,2 кілометри у мостів Свонсі. Мости підйомні, це дозволяє яхтам і іншим великим прогулянковим судам входити і виходити з озера.

Важлива орнітологічна територія

Ardea alba modesta ловить рибу в озері Маккуорі

Фрагменти евкаліптових лісів на південних околицях озера були ідентифіковані BirdLife International як важлива орнітологічна територія площею 121 км², тому що вони підтримують значну кількість Lathamus discolor та Anthochaera phrygia, які знаходяться під загрозою зникнення, у роки, коли Eucalyptus robusta та інші бажані види дерев цвітуть. Тут також регулярно гніздяться скопи та Tyto novaehollandiae.

Острів Пулбах

Природний заповідник острова Пулбах — заповідник площею 68 гектарів, розташований в південній частині озера. Острів довжиною близько 1,6 км є, безумовно, найбільшим островом озера Маккуорі[3].

Острів знаходиться у веденні Служби національних парків і дикої природи штату Новий Південний Уельс. На острові немає постійних будівель і він безлюдний. Кенгуру та коали були завезені на острів на початку 1900-х років, але вони були винищені браконьєрами.

Для народу авабакал острів Пулбах є священним місцем.

Відпочинок

Риболовля, катання на човнах та водних лижах — все це популярні розваги на озері. Зростає популярність каякінга. На озері багато яхт-клубів, тому вітрильний спорт тут також популярний.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.