Південна півкуля

Півде́нна півку́ля — частина Землі, розташована на південь від екватору[1].

Південна півкуля
Названо на честь південь
Найнижча точка Horizon Deepd
Межею є Екватор
Протилежно Північна півкуля
 Південна півкуля у Вікісховищі

Територія південної півкулі виділена жовтим
Вигляд Південної півкулі з Південного полюсу Землі
Плакат з легендою "Ушуая, кінець світу". Ушуая в Аргентині - найпівденніше місто світу

Особливості

Зима у південній півкулі триває з червня по серпень, а літо — з грудня по лютий.

У Південній півкулі знаходяться п'ять континентів (Антарктида, Австралія, велика частина Південної Америки, частини Африки і Азії), а також чотири океани (південна частина Атлантичного, Індійського і Тихого океанів і весь Південний океан).

Географія

Клімат у Південній півкулі загалом м'якіший, ніж у північній, за винятком Антарктиди, яка холодніша ніж Арктика. Причиною є те, що Південна півкуля має значно більшу площу води океанів, і значно менше суші. Вода нагрівається і охолоджується помітно повільніше за ґрунт. Південна півкуля також значно менше забруднена, бо там проживає всього від 10 до 12% людського населення Землі, її головних забруднювачів. В Південній півкулі менший рівень індустріалізації. Крім того, менша площа суші призводить до того, що переважний напрямок вітрів йде з заходу на схід, і забрудненому повітрю не так просто піти на південь чи північ.

Країни Південної півкулі

Азія

Повністю

Більшою частиною

Частково

Африка

Повністю

Більшою частиною

Частково

Океанія

Повністю

Більшою частиною

Південна Америка

Повністю

Більшою частиною

Частково

Див. також

Примітки

  1. Півкулі Земні // Українська радянська енциклопедія : у 12 т. / гол. ред. М. П. Бажан ; редкол.: О. К. Антонов та ін. — 2-ге вид. К. : Головна редакція УРЕ, 1974–1985.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.