Максимчук Юліан Юрій

Юліа́н Ю́рій Максимчу́к (30 серпня 1890, Мразниця біля Борислава — сучасний Борислав (в інших джерелах Стрий)  — 13 грудня 1980) — старши́на УГА, видатний діяч українського філателістичного руху в діаспорі, автор відомих каталогів українських державних і недержавних марок, посадник міста Борислава.

Максимчук Юліан Юрій
Народився 30 серпня 1890(1890-08-30)
Мразниця
Помер 13 грудня 1980(1980-12-13) (90 років)
Громадянство  Австро-Угорщина ЗУНР Німеччина США
Діяльність військовослужбовець
Військове звання старшина УГА

Життєпис

Ще навчаючись в гімназії, входить до складу таємного освітнього гуртка. 1 липня 1910 року брав участь у демонстрації на підтримку Українського університету у Львові.

Арештований разом з іншими студентами-українцями в часі «Процесу 101», відбув у в'язниці 7 місяців.

З початком Першої світової війни мобілізований до австро-угорського війська, в 1915—1917 роках перебував в російському полоні.

1922 року починає працювати в управі Борислава; продовжував вивчати право в Львівському університеті.

З появою в січні 1925 року першого фахового часопису «Український філятеліст» («УФ») — почав виходити у Відні, зачалося осмислене українське філателістичне життя.

В «Українському філателісті» число 3 — березень 1925 — у редакційній статті обґрунтовує ідею створення центральної організації українських філателістів з осідком у Львові. В тому ж числі була започаткована ідея заснування Українського Обмінного Товариства (УОТ), котре б об'єднувало не тільки українців.

В скорому часі членами УОТ стали й австрійці, голландці, датчани, латиші, німці, поляки, румуни, угорці, чехи, хорвати, чимало представників з різних теренів СРСР.

Започаткував список членів УОТ головний редактор і видавець «УФ» доктор Іван Турин. Другим у цьому списку був Юліан Максимчук з Мразниці біля Борислава.

Після Другої світової війни в еміграції.

Із заснуванням УГВР в екзилі при ній створюється поштовий відділ — керівник та організатор Юліан Максимчук, першу серію марок УНРади виконали Яків Гніздовський та Юліан Буцманюк.

1949 року накладом Поштового відділу видана його праця «Українські поштові марки».

1950 року в Ульм-Донау побачив світ його каталог українських поштових марок, частина друга, де окремий розділ присвячено пластовим маркам.

1951 року переїздить до США, оселився в Чикаго.

Американський союз українських філателістів та нумізматів щорічно провадить нагородження преміями його імені своїх найкращих членів («Julian G. Maksymczuk Award»).

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.