Мами застрягли на Марсі

Мами застрягли на Марсі (англ. Mars Needs Moms) — американський анімаційний фільм, заснований на книзі Беркелі Бриседа. Українська прем'єра фільму 10 березня 2011 року, світова на день пізніше[1].

Мами застрягли на марсі
Mars Needs Moms
Жанр анімація
фантастика
пригоди
Режисер Саймон Веллс
Продюсер Джек Репк
Стів Старкі
Роберт Земекіс
Сценарист Саймон Веллс, Венді Веллс, Беркелі Брисед
У головних
ролях
Сет Ґрін
Ден Фоґлер
Джоан Кьюсак
Елізабет Арнуа
Томас Еверетт Скотт
Ді Бредлі Бейкер
Майнді Стерлінґ
Оператор Роберт Преслі
Композитор Джон Павелл
Кінокомпанія Image Movers Digital
Дистриб'ютор The Walt Disney Company (усім світом)
 Україна: B&H
 Велика Британія: E1 Entertainment
Тривалість 88 хв.
Мова англійська
Країна  США
Рік 2011
Дата виходу  Україна: 10 березня 2011
 США: 11 березня 2011
Кошторис 150 млн.$
Касові збори 38,6 млн.$
IMDb ID 1305591
disney.go.com/disneypictures/marsneedsmoms/

Сюжет

Майло згодовує ненависні овочі котові, звинувачує маму в тиранії і одного разу зопалу кидає їй: «Я взагалі не розумію, за що любити мам!» Майло і не підозрював, що за ним і його мамою спостерігають інопланетяни з Марса. Мама, природно образилася на сина. Маючи намір вибачитися, Майло йде в кімнату — і ледве встигає схопитися за інопланетний корабель, що злітають в небо з його мамою на борту. На Марсі Майло знайомиться з ще один землянин — Грібблом, який свого часу так само вирушив на Марс слідом за мамою. Крім того, їм допомагає марсіанська дівчинки Кі. Тепер ця трійця збирається врятувати маму Майло.

Факти про фільм

Автор та ілюстратор книги «Мами для Марса» Берклі Брізд — володар Пулітцерівської премії за один з його комічних оповідань. В основу книги лягли взаємини між його сином Майло і його дружиною. Продюсер Роберт Земекіс, автор сценарію і режисер фільмів «Різдвяна історія (фільм, 2009)» та «Полярний експрес» — піонер у галузі створення фільмів за допомогою технології «захоплення руху». Ця технологія дозволяє копіювати рухи акторів і оцифровувати їх за допомогою комп'ютера. Таким чином, актори, наприклад Джим Керрі у «Різдвяній Історії» чи Том Генкс у «Полярному експресі», можуть грати відразу кілька персонажів різного віку в одному фільмі. Завдяки даній технології у фільмі «Мамі застрягли на Марсі» тридцятидев'ятирічний актор Сет Грін перевтілився в дев'ятирічного хлопчика Майло. Режисер фільму Саймон Веллс — пра-правнук знаменитого письменника-фантаста Герберта Веллса, автора таких видатних творів, як «Війна світів» та «Машина часу».

Персонажі

Майло — дев'ять років. У нього купа справ: треба почитати комікси, переглянути фільми про зомбі, пострибати на ліжку. Йому ніколи їсти овочі та робити прибирання, а мама все ніяк цього не зрозуміє. Мама втомилася сперечатися з Майло, а Майло втомився від мами. Він говорить, що може прожити і без неї — і тут відбувається несподіване. Він хоче вибачитися, але йому не дають … марсіани. Так, марсіани: вони крадуть його маму і повертаються на Марс — разом з дев'ятирічним «зайцем», готовим у що б то не стало врятувати маму, від якої ще зовсім недавно мріяв позбутися. Але ж він не мав на увазі, щоб її забрали на іншу планету!

Творці фільму вирішили, що найкращим кандидатом на головну роль стане Сет Грін (телесеріал «Гріффіни», трилогія про Остін Пауерс). «Він чудово впорався з роллю маленького хлопчика», — говорить продюсер Джек Рапко. — "На великих планах у нього таке дитяче, здивовано-невинне вираз обличчя! І всю цю гаму емоцій, які переживає Майло, він передає чудово, хоча це важко дорослому акторові. Тут хорошою акторської техніки мало, потрібна ще дитяча відкритість світу. Все це є у Сета ".

Каже сам Грін: "Грати дев'ятирічного хлопчика важко. Вирісши, ми змінюємося, набуваємо наліт фальші, навіть не помічаючи цього — дуже піклуємося про те, як нас бачать інші. А у дітей ніяких фільтрів немає. Їм все одно. Тому грати Майло було так цікаво. Це було справжнє позбавлення ".

Мама любить Майло більше всього на світі, просто вона хоче, щоб він її слухався — наприклад, їв овочі, а не згодовував їх коту (якого потім нудить на підлогу). Вона бажає Майло добра: адже кольорова капуста — давайте, нарешті, це чесно визнаємо — корисна для дітей! Хоча Майло не цінує її любов і доброту, їх оцінять марсіанські розвідники, які розшукують хорошу маму.

Джоан Кьюсак («Історія іграшок 2», «Історія іграшок 3», «Мій ангел-охоронець») була запрошена на роль Мами — і вклала в неї власний досвід. «Мені сподобалося те, що написали Венді і Саймон», — говорить вона. — "Це хороша історія. Тут закладена хороша думка: бути батьком не завжди означає бути добрим другом своїй дитині. Треба вміти не думати про себе. Треба вміти часом діяти строго і говорити суворо, якщо це дитині на користь. Це і є справжня, небайдужа любов, якої і відрізняється наша Мама ".

Грібблу сильно за 30, він живе на Марсі з тих пір, як його власну маму забрали до себе марсіани. Коли Майло прилітає на Червону планету і потрапляє в біду, Гріббл рятує його і проводить через мережу таємних проходів у свій дім: високотехнологічне секретне притулок на нижньому рівні Марса. За допомогою таємних ходів, а також будь-яких шпигунських пристроїв, винайдених Грібблом, Майло може подорожувати по системі марсіанських комунікацій і спостерігати за тим, що відбувається на поверхні. Гріббл (мовець на застарілому молодіжному сленгу 80-х), ясна річ, розбудовується, коли дізнається, що Майло, перший землянин, зустрінутий їм за довгі роки, хоче повернутися на Землю з мамою. І все-таки Гріббл погоджується допомогти хлопчику — хоча в глибині душі йому б хотілося, щоб Майло залишився з ним назавжди.

Володар премії «Тоні» Ден Фоґлер («Кунг-фу Панда», «Хортон»), до радості творців фільму, зумів передати всю складність і глибину цього персонажа. «Ден не тільки придумав багато цікавих мовних фішок», — говорить режисер Саймон Веллс, — "він зіграв свого героя з дивовижною теплотою. В одній сцені Гріббл розповідає Майло всю правду про те, як він потрапив на Марс. Коли ми писали її, ми сподівалися, що вона буде зворушливою. Але те, що зробив у цій сцені Ден, перевершило всі наші очікування. Він її відіграв з цим, глибоким почуттям. У такі моменти вся група на майданчику аплодує. Гріббл у виконанні Дена — класичний образ клоуна з розбитим серцем, який ховає душевну біль за примовками і червоним носом. Нашого Гріббла зробив Ден ".

Керуюча — це грізна і безсердечна проводирка марсіан. Вона — головний ідеолог марсіанського способу життя, в якому над усе цінується холодність і строгість, а любов і теплота знаходяться під забороною. Все це призводить до того, що марсіани змушені викрадати земних мам, щоб їх рідним дітям перепала хоч трохи материнської ласки. Керуюча очолює Секретну марсіанську Службу — СМС.

Цю роль творці фільму запропонували Мінді Стерлінг (серіали «Відчайдушні домогосподарки», «АйКарлі»). Стерлінг, найбільше відома за роллю злісної фрау Фарбіссіни у фільмах про Остіна Пауерс, підійшла до роботи з притаманним їй почуттям гумору. «Мені дуже сподобався сценарій, прекрасний сюжет», — говорить Стерлінг. — "Дуже добре прописані відносини між Грібблом і Майло, і Майло грає практично мій син! Я працювала з Сетом на «Остін Пауерс», а в серіалі «Мене звуть Ерл» грала його маму. Я цього хлопця просто обожнюю. Він — міцний профі, і при цьому такий веселий, смішний і дуже чесний з партнерами ".

«Ми придумали спеціальний інопланетний мову», — говорить Стерлінг. — "В основному, грали з різними голосними — і ще на весь фільм було кілька фраз з конкретним значенням. Під час озвучення Саймон давав нам установки: «на тебе напали» або «ти хвилюєшся». Ми намагалися відіграти цю ситуацію різними звуками і інтонаціями ".

«Всі її репліки — на марсіанському», — говорить Веллс. — "Але в кожній сцені в точності зрозуміло, що вона говорить. Мінді передала її єхидство, злісне самовдоволення, сталеву владність і вибуховий темперамент так точно, що навіть ми, автори, здивувалися ".

Кі — молода марсіанка, вивчити англійську по комедійним серіалів 70-х. У вільний час вона розписує стіни Марса детальними графіті. Але робить це таємно: на планеті, позбавленої фарб і почуттів, їй доводиться приховувати свій талант. Марсіанам суворо заборонено висловлювати індивідуальність, але Кі нікого не слухає — особливо коли вирішує допомогти Майло.

Елізабет Арну (серіали «Медичне Маямі», «Пагорб одного дерева»), затверджена на роль Кі, була заінтригована і сюжетом, і технологіями. «Це дуже смішний і розумний сімейний фільм», — говорить вона. — "А від різних технологічних примочок я тащусь все життя. Я вчилася в кіношколі, і тому мене завжди притягує все нове ".

Дурила — ватажок Волосатих Мужиків, напівдикого племені марсіан. Вони живуть у підземних сміттєвих колекторах, не маючи права з'являтися на поверхні. Поки Майло не прилетів на Марс, дурила був єдиним другом Гріббла: вибирати-то особливо немає з чого. Хоча Гріббл вважає, що дурила трохи з дуром, та й розумом не вийшов. Але при цьому дурила, можливо, краще за всіх розуміє стан речей на Марсі.

На роль дурив був обраний Кевін Кехун (фільм Мадонни «Ми»). «Актора на цю роль ми шукали на пробах», — згадує режисер Саймон Веллс. — "Перед нами пройшло багато талановитих і дуже смішних акторів. Але Кевін Кехун всіх затьмарив. Він точно вхопив натхненне безумство дурив, а також його чесність і чарівність ".

Тато — турботливий глава сім'ї — нічого не знає про міжпланетні пригоди Мами і Майло. Коли його неслухняний син починає поводитися дивно і сам викликається винести сміття, Папа здивований: «Щось сталося з нашим Майло на вихідних?». Папу грає Том Еверетт Скотт (серіали «Бетмен: Відвага і сміливість», «Закон і порядок»).

Український дубляж

Фільм дубльовано на студії «Le Doyen» на замовлення «Disney Character Voices International» у 2011 році.

  • Режисер дубляжу: Іван Марченко
  • Перекладач: Сергій SKA Ковальчук
  • Творчий консультант: Mariusz Arno Jaworowski
  • Мікс-студія: Shepperton International

Ролі дублювали:

А також: Михайло Войчук, Дмитро Завадський та інші.

Ідея фільму

Задум книги, з якої згодом виріс цей фільм, прийшла в голову знаменитому художнику і письменнику Берклі Брезеду будинку, за вечерею. «Якось ввечері мій син Майло перекинув тарілку з цвітною капустою і утік з-за столу — у фільмі ця сцена показана більш тактовно», — говорить Брезед. — "Йдучи, він сказав мамі таке, що я навіть не повторюватиму. Якби він це бодай раз повторив, усе життя б до старості лікувався. І я, цілком не замислюючись, відповів йому: «Ти б не говорив так про маму, якби її викрали марсіани». Я вийшов з кімнати і вночі написав книгу. Останнє вам розповість студія Disney ".

Студія ImageMovers Digital і Disney взялися за розробку проекту і покликали Саймона Веллса: він повинен був написати сценарій (зі своєю дружиною Венді) і зайнятися постановкою. Фільм йде по стопах інших успішних сімейних картин ImageMovers Digital — «Полярний експрес», «Будинок-монстр» і «Різдвяна історія»: він зроблений в технології «performance capture», що дозволяє передавати рухи і міміку акторів комп'ютерним персонажам. Завдяки цій технології ви зможете побувати на Марсі, помилуватися красивими неземними видами і насолодитися чудовою грою акторів.

«Фільм має хороший стрижень: материнська любов і усвідомлення дитиною цієї любові», — говорить Веллс. — "Це мене зачепило. І мою дружину Венді, яка писала зі мною сценарій, зачепило теж. І ми весь фільм побудували на цій сюжетній лінії, яка, власне, і спонукала Берклі написати книгу ".

Працюючи над екранізацією, сценаристи вирішили дещо змінити фабулу книги. «Ми зробили героїв трохи дорослішими», — говорить Веллс. — "І зрозуміли, що хочемо довше затриматися на Марсі. Побродити по чужій планеті, подивитися на її мешканців і на різні сторони цього світу. Адже наш герой знаходиться там, де жоден з нас в нормальному житті не знайдеться. За ним женуться, в нього стріляють, і він багато нового бачить і розуміє. Він відправляється в героїчне подорож з самої благородною метою: врятувати свою маму, бо він її любить ".

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.