Мамсько-Чуйський район

Мамсько-Чуйський район (рос. Мамско-Чуйский район) адміністративно-територіальна одиниця (муніципальний район) Іркутської області Сибірського федерального округу Росії.

Мамсько-Чуйський район
рос. Мамско-Чуйский район
Прапор
Основні дані
Суб'єкт Російської Федерації:  Іркутська область
Утворений: 1951
Населення: 3694
Площа: 43362,15 км²
Густота населення: 0,09 осіб/км²
Населені пункти, округи та поселення
Адміністративний центр: Мама
Кількість міських поселень: 3
Міських населених пунктів: 3
Сільських населених пунктів: 8
Влада
Вебсторінка: Офіційний сайт(рос.)

Адміністративний центр — робітниче селище Мама.

Географія

Мамско-Чуйський район розташований на північному сході Іркутської області в межах Північно-Байкальського нагір'я. Площа території — 43396 км².

На півночі район межує з Республікою Саха (Якутія), на півдні — з Республікою Бурятія, на сході — з Бодайбинським, на заході — з Кіренським районами Іркутської області.

Клімат

Клімат району різко континентальний, з морозною (-55…-60 °C) зимою і коротким теплим (до +39 °C) літом. Середньомісячна температура січня -28,9 °C, липня +17,9 °C. Середньорічна кількість опадів становить 390—550 мм, причому 60-70 % припадає на літні місяці.

Мамско-Чуйський район прирівняний до районів Крайньої Півночі.

Гідрографія

Гідрографічна основа району представлена ​​басейнами річок Витим, Мама, Велика Чуя і Мала Чуя з розвиненою мережею їх приток.

Історія

Район утворений на підставі рішення виконавчого комітету Іркутського обласної ради депутатів трудящих № 446 від 25 травня 1951 року за рахунок виділення частини території Бодайбинського і Кіренського районів області.

Місце падіння Витимського боліда

В ніч з 24 на 25 вересня 2002 року в Мамсько-Чуйському районі (58°16′16″ пн. ш. 113°27′13″ сх. д.) впав Витимський болід, на місці падіння якого спостерігалася картина, дуже схожа на Тунгуський метеорит, тільки в дещо менших масштабах.

Населення

Населення — 3694 осіб. (2020 рік).

У зв'язку з безперспективністю життя у віддалених селищах Мамсько-Чуйського району в 2015 році в Іркутській області були прийняті закони, що передбачають переселення мешканців селищ Гірничо-Чуйський і Согдіондон (раніше були переселені жителі сел. Слюдянка). У 2015 році почалося переселення селища Гірничо-Чуйський, в 2016 році — селища Согдіондон[1]. Найближчим часом також планується переселити мешканців сел. Луговський.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.