Мартинова бухта

Мартинова бухта  — бухта у Ленінському районі Севастополя, одна із бухт Севастополя.

Мартинова бухта

названо на честь Мартин
44°37′00″ пн. ш. 33°30′30″ сх. д.
Частина від Севастопольська бухта
Море Чорне море
Прибережні країни  Україна
*Севастополь
Регіон Севастополь
Міста та поселення Севастополь
ідентифікатори і посилання
Мартинова бухта
Мартинова бухта (Автономна Республіка Крим)
Мартинова бухта
Мартинова бухта (Sevastopol)

Назва

Свою назву бухта отримала від великої кількості мартинів, що можна було тут спостерігати. Ця назва використовується також у російській мові, оскільки згідно із словником Володимира Даля: «мартын – общее название водяных птиц; чайка».

Географія

Мартинова бухта знаходиться за Олександрівським мисом на захід від Олександрівської бухти, перед південним загороджувальним молом на Південному боці міста Севастополя. До 1980-х років Мартинова бухта була самостійною, а після будівництва захисних молів Севастопольської бухти увійшла до складу її акваторії.

Наслідки життєдіяльності людини

У Мартиновій бухті розташовано станція КНС-1 комунального підприємства «Севміськводоканал», яка починаючи з середини 1990-х років систематично скидає неочищені стічні води до моря (особливо у весняно-літній період)[1][2]. Незважаючи на численні скарги до міської адміністрації, а також СЕС, від співробітників Інституту біології південних морів, Севміськводоканал заперечує скидання забруднених вод. Тим не менше, наукові дослідження проведені інститутом, підтверджують загибель молюсків та риб, а також порушення їх ембріонального розвитку в умовах існування в водах бухти[3][4].

Примітки

  1. У Чорне море без очищення скидається 70% каналізації окупованого Севастополя - еколог. УНІАН. 8 червня 2016. Процитовано 5 червня 2019.
  2. В ніч з 2 на 3 липня у Ленінському районі Севастополя на каналізаційному колекторі сталися кілька поривів труби, що призвело до скиду у Мартинову і Карантинну бухти неочищених стічних вод. Радіо Свобода. 3 липня 2002. Процитовано 5 червня 2019.
  3. У море біля берегів Севастополя зливають стічні води (ФОТО). Екологічні новини. 31 травня 2013. Процитовано 5 червня 2019.
  4. Ємельянов І. Г., Комісарова М. С., Марченко В. С. Консортивні зв’язки інвазійного виду гастропод Rapana venosa (Valenciennes, 1846) на шельфі Чорного моря. Екологія та ноосферологія. 2010. Т. 21, № 3–4

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.