Мартін Форд

Мартін Форд футуролог, засновник відомої софтверної компанії у Кремневій долині, автор двох New York Times бесселерів Пришестя роботів. Техніка і загроза майбутнього безробіття (2015) та Світло в кінці тунелю і Економіка майбутнього (2009), переможець 2015 Financial Times/McKinsey Business Book of the Year Award.[недоступне посилання з липня 2019] За його плечима 25 років досвіду у галузях комп'ютерного дизайну та програмного забезпечення. Мартін також глобально вивчає питання впливу стрімкого розвитку атвоматизації на ринок праці та структурне безробіття і нерівність як невід'ємні складові технологічного прогресу.

Мартін Форд
Народився 20 століття
Країна  США
Національність Американець
Діяльність бізнесмен, футуролог, автор книжок на тему штучно інтелекту, впливу роботизації на ринок праці й економіку.
Галузь футорологd
Відомий завдяки Автор бестселлеру New York Times Пришестя роботів. Техніка і загроза майбутнього безробіття
Alma mater Мічиганський університет UCLA Anderson School of Management
Нагороди 2015 Financial Times and McKinsey Business Book of the Year Award
Сайт mfordfuture.com/about

Мартін отримав ступінь бакалавра в комп'ютерній інженерії, з великою відзнакою закінчив Мічиганський університет в Енн-Арбор та магістерскую ступінь в Андерсенской школі менеджменту при Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі. UCLA Anderson School of Management.[недоступне посилання з липня 2019]

Футуролог та Автор

Форд став першим автором[1] 21-сторіччя, який опублікував книгу Світло в кінці тунелю і Економіка майбутнього (2009). У своїй книзі автор стверджує, що досягнення в робототехніці та штучному інтелекті в кінці-кінцем призведуть до скорочення робочої сили на ринку праці та позбавлять людей робочих місць[2]. У наступні роки Мартін познайомився двома відомими економістами Майклом Осборном та Карлом Бенедиктом Фрей, які в подальшому схвалили і підтримали його дисертацію в Оксфордському університеті. В 2013 році, вони провели дослідження і виявили, що робочі місця, зайняті приблизно 47 відсотками робочої сили США, можуть бути чутливими до автоматизації протягом найближчих двох десятиліть.[3] У своїй книзі 2009 Мартін Форд правильно передбачив що штучний інтелект перетвориться у нового убивчого застосунку[4], який стане провідним центром у Кремнієвій долині. З 2016 такі компанії як Ґуґл, Майкрософт і Фейсбук вели один з одним війну талантів за експертів штучного інтелекту[5]. Недавно головний виконавчий директор Ґуґлу оголосив, що штучний інтелект являє собою точку перегину і компанія має наміри досягнути першості у цій галузі[6].

У своїй другій книжці Пришестя роботів New York Times бестселер, який був перекладений на 19 мов світу, Мартін стверджує, що ріст автоматизації загрожує не тільки простим робітникам, але й багатьом висококваліфікованим спеціалістам таким як юристам, радіологам та навіть розробникам програмного забезпечення[7].

На додаток до своїх книг, Форд написав численну кількість статей в такі світові новинні ресурси як The New York Times, the Financial Times, Harvard Business Review, та The Washington Post. Він часто спілкується з держслужбовцями, представниками освіти, промисловості та висуває свої ідеї на різних масштабних заходах таких як конференція TED, Глобальна конференція Інституту Мілкена, Фестиваль небезпечних ідей, щорічно проводиться в Сіднейському оперному театрі, симпозіум у Сент-Галлен в Швейцарії та Конференція азійських лідерів у Сеулі. Форд також спілкувався та консультував різних представників держав, а в липні 2016 року він взяв участь у бесіді з керівником штабу Білого дому про потенційний вплив робототехніки[8][9] , штучного інтелекту на економіку та робочу силу США.

У двох своїх книгах Ford зосереджується на тому, що широка автоматизація потенційно може підірвати економічне зростання або навіть призвести до дефляційної спіралі, оскільки робочі місця є основним механізмом розподілу купівельної спроможності споживачів. Він застережив, що, оскільки основний дохід все більше концентрується в руках крихітної еліти, більша частина споживачів не матиме доходу та впевненості, щоб продовжувати створювати попит на масовому ринку, який є основою сучасної економіки. Мартін вважає що в умовах інтенсивної автоматизації та роботизації суспільства саме впровадження безумовного базового доходу допоможе знизити рівень безробіття та забезпечить і підвищить рівень купівельної спроможності споживачів що прискорить економічне процвітання.

Нагороди та Премії

2015 Financial Times and McKinsey Business Book of the Year Award winner for Rise of the Robots

Книги

  • Світло в кінці тунелю і Економіка майбутнього(2009) ISBN 9780465059997
  • Пришестя роботів. Техніка і загроза майбутнього безробіття (2015)ISBN 9781448659814
  • Форд, Мартін Пришестя роботів. Техніка і загроза майбутнього безробіття / пер. з англ. Володимир Горбатько. — К.: Наш Формат, 2016. — 400 с. — ISBN 978-617-7279-73-9

Обрані публікації

Примітки

  1. Martin Ford's *The Rise of the Robots*. Marginal Revolution (blog). Процитовано 22 червня 2015.
  2. Martin Ford Asks: Will Automation Lead to Economic Collapse?. SingularityHub. 15 грудня 2009. Процитовано 22 червня 2015.
  3. The Future of Employment: How Susceptible are Jobs to Computerisation. University of Oxford. 17 вересня 2013. Процитовано 22 червня 2015.
  4. Martin Ford (16 лютого 2011). Artificial Intelligence is the Next Killer App (Excerpt from The Lights in the Tunnel, 2009, pp. 81-85). The Atlantic.
  5. Million-dollar babies: As Silicon Valley fights for talent, universities struggle to hold on to their stars. The Economist. 2 квітня 2016.
  6. Google CEO: We feel we're ahead of Apple, others in artificial intelligence. CNBC.com. 1 червня 2016.
  7. ‘Rise of the Robots' and ‘Shadow Work'. The New York Times. 11 травня 2015. Процитовано 12 травня 2015.
  8. Paul Bedard (7 липня 2016). White House warned of 'labor collapse' from robots. Washington Examiner. Процитовано 21 липня 2016.
  9. Whitehouse discussion with Chief of Staff about Automation https://www.whitehouse.gov/blog/2016/06/30/white-house-conversation-automation
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.