Маруаль (сир)

Маруа́ль (фр. Maroilles), Маро́й (фр. Marolles) — французький сир із коров’ячого молока із м’якою пружною м’якоттю і відмитою кірочкою. Сир часто називають «Диво Мароя» (фр. La Merveille de Maroilles) — за назвою села Марой на півночі Франції.

Маруаль (фр. Maroilles)
Альтернативна назва Марой
(фр. Marolles)
Країна походження  Франція
Регіон департаменти Нор та Ена
Відомий з VII століття
Основа коров'яче
Пастеризованість так (промислове виробництво)
ні (домашній)
Структура м'яка
Витримка 3-5 тижнів
Сертифікація AOC, 1976

 Історія 

Сир відомий з давніх часів. Його любили багато французьких королів, в том числі Філіп II, Людовик IX, Карл VI і Франциск I. 17 липня 1955 року за ним закріпили назву Марой, а 1976 року він отримав категорію AOC. У Франції виробляють близько 20 сирів цього виду.

Виготовлення 

Головка сиру має форму булижника. Виготовляють головки сиру чотирьох видів:

Вид головкиРозміри, смТовщина, смВага, гЧас дозрівання, тиж
«великий булижник» (pave)12,5-1367205
«сорбе» (sorbais)12-12,545404
«міньон» (mignon)11-11,533804
«четвертинка» (quart)6-6,531803

Для того, щоб на поверхні сиру не утворювалася пліснява, його під час дозрівання періодично перевертаають і натирають соляним розчином. Головка готового сиру має жовтий, помаранчевий або червоний колір і покрита блискучою кірочкою. Під кірочкою знаходиться однорідна м’якоть, більш ніжна до сердцевини. Сир має жирність 45%.

Смак сиру можна визначити як «гострий», «сильний» і «терпкий». Він має специфічний запах і смак, до нього потрібно звикнути, оскільки він не завжди подобається з першого разу.

Із Мароя, котрий не вийшов вищої категорії, виготовляють інші сири, наприклад, Булет д'Авен (фр. Boulette d'Avesne).

Марой вживають із винами Lalande-de-Pomerol, Chateau-neuf du pape, Cahors та Moulis. На півночі Франції його часто вживають з пивом і сидром. Сир подають перед десертом із пшеничним хлібом, а також використовують при виготовленні салатів та інших страв.

Вйо-Лілль

Вйо-Лілль (фр. vieux-lille, «старий Лілль») — один із різновидів сиру марой, що виготовляють в Нор-Па-де-Кале і Пікардії[1][2]. Щоб отримати Вйо-Лілль, Марой протягом трьох місяців вимочують у розсолі. Це дуже солений сир із різким запахом. Інші назви Вйо-Лілль: puant de Lille — «лілльський сморідний», gris de Lille — «лілльський сірий», puant macéré — «смердючий вимочений», fromage fort de Béthune — «міцний бетюнський сир» та maroilles gris — «сірий марой».

В минулому цей гострий сир із сильним запахом вважався їжею бідняків, робітників і, особливо, шахтарів.

Головка Вйо-Лілль має форму квадратного блоку 13 на 13 см і 5-6 см у висоту, важить 800 г. Колір головки сірий. Хоча сирна м’якоть і не розвалюється при нарізанні, вірно буде назвати Вйо-Лілль напівтвердим сиром.

Раніше виготовлявся тільки взимку, тепер — протягом всього року. Вйо-Лілль може вживатися в кінці сирної страви або окремо; місцеві жителі їдять його із міцним пивом або чорною кавою. Підходящі вина — Cabernet Merlot, червоне вино Backsberg Estate 1999[3].

5 листопада 1986 року Вйо-Лілль був названо регіональним продуктом Нор-Па-де-Кале (label régional Nord-Pas-de-Calais).

 Примітки 

  1. Туристическая фирма Жемчужина. Архів оригіналу за 25 листопада 2015. Процитовано 1 травня 2015.
  2. Лилль, Франция от «Тонкостей туризма»
  3. The Teddington Cheese description of Vieux Lille

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.