Маршова-Рашов

Маршова-Рашов — (словац. Maršová-Rašov), село (обец) в складі Окресу Битча розташоване в Жилінському краї Словаччини. Перша згадка про село датована 1400 роком. До складу обца входять села Маршова та Рашов.

Село
Маршова-Рашов
словац. Maršová-Rašov


Координати 49°11′ пн. ш. 18°31′ сх. д.

Шаблон:Картка/рядки: забагато параметрів!
Країна  Словаччина
Край Жилінський край
Округ Битча
Староста Антон Клапчі ( Anton Klapči)
Дата заснування 1400
Перша згадка 1400
Площа 9,61 км² км²
Висота над рівнем моря 310  м
Населення 780 осіб (2004)
Телефонний код 041
Поштовий індекс 013 51
Автомобільний код BY
OSM 388195 ·R (Битча)
Код LAU (NUTS) SK517798
Офіційний сайт marsova-rasov.sk
Водойма Рашовський потік, Ваг
Маршова-Рашов
Маршова-Рашов (Словаччина)
Маршова-Рашов
Маршова-Рашов (Жилінський край)

Обец Маршова-Рашов розташований в історичному регіоні Словаччини — Стажовських гір (Strážovských vrchoch) в їх південно-західній частині у підніжжі масиву Суловських скель орієнтовне розташування — супутникові знімки. Обец розтягнувся по всій долині Рашовського потоку паралельно течії найбільшої словацької річки Ваг, а саме, у її поймі займає площу в 949 гектарів з 780 мешканцями. Розміщений орієнтовно на висоті в 310 метрів над рівнем моря, відоме своїми природними, рекреаційними ресурсами. В обці розташовані численні історичні пам'ятки, як в Маршові так й в Рашові. Але найвизначальнішим цієї місцини є туристична принада — Сульовські скелі, котрі відомі за межами самої Словаччини. З Маршово-Рашовою пов'язані: народовець Йозеф Урбановський (Jozef Urbanovský), футбольний воротар та тренер Франтішек Смак (František Smak). В околиці обци Рашов, саме в лісовому гірському масиві розміщена регулярна військова частина. Недалеко від Маршови-Рашова (3 км) пролягає загальноєвропейського значення автомагістраль Е50 та Е75.

Пам'ятки

Найвідоміші історичні пам'ятки Рашова:

  • Капличка (в манері пізнього класицизму, побудована орієнтовно в 1848 році)
  • Капличка (побудована орієнтовно в другій половині 19 століття)
  • Курія (в манері псевдоготики, побудована орієнтовно в останній третині 19 століття)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.