Марія Титаренко

Марія Титаренко (нар. 10 грудня 1982 року, селище Гарячі Ключі, острів Ітуруп, Росія) — українська письменниця, журналістка й публіцистка.

Марія Титаренко
Народився 10 грудня
селище Гарячі Ключі, острів Ітуруп
Громадянство  Україна
Національність українка
Діяльність прозаїк, поет, журналіст
Мова творів українська
Роки активності від 2010
Жанр оповідання, поезія
Премії Премія ім. Б-І. Антонича, Новела по-українськи

Біографія

Народилася 10 грудня у селищі Великі ключі на острові Ітуруп, що є спірною територією Японії і Росії.

Есеїстка, поетка, журналістка, медіадослідниця, стипендіатка програми ім. Фулбрайта. Засновниця магістерської програми з медіакомунікацій УКУ. Лавреатка конкурсу Catholic Press Award (2012). Лавреатка Премія імені Богдана-Ігоря Антонича із поетичною збіркою «IMPASTO» (2010); конкурсу Новела по-українськи із новелою «Півгодини Неба» (2013); міжнародного конкурсу есеїв від журналу Fountain»(2015). Поему “Мости” в англомовному перекладі анімовано на замовлення журналу Trafika Europe. Авторка нон-фікшн лабораторії на ЛітАкценті. Кандидатка наук із соціальних комунікацій. Доцентка кафедри медіакомунікацій Українського католицького університету[1]. Викладає есеїстику, креативне письмо, репортажистику, публічні комунікації.

Проживає у Львові.

Творчість

У 2010 році поетична збірка «IMPASTO» отримала відзнаку Літературної премії імені Богдана-Ігоря Антонича«Привітання життя».

У 2019 році вийшла її книжка «Комунікації від нуля. Есеї для Мані»[2], що увійшла до довгого списку «Премії Шевельова-2019»[3].

«Комунікації від нуля. Есеї для Мані»

Ця книжка — про комунікацію, але цілком із незвичного ракурсу. Порівнюючи спілкування дорослих і дітей (на прикладі своєї доні), авторка робить несподівані відкриття. Зокрема про те, що ми, дорослі, втрачаємо наше дитяче вміння комунікувати по-справжньому: на рівні слів, мовчання, співопису, обіймів, цілунків, запахів тощо. А ще втрачаємо свіжий погляд на себе, на світ і на речі у ньому. Це книжка про відновлення комунікації від нуля, підкріплена цікавими історіями і прикладами відомих спікерів, авторськими знахідками й помилками, а також жартами, грою слів і уяви. Для усіх, хто бажає переосмислити свою комунікацію і повернути втрачене.[4].

Примітки

  1. Викладачі Українського католицького університету. Український католицький університет. Процитовано 22 квітня 2020.
  2. Комунікація від нуля. Есеї для Мані. Видавництво Старого Лева. Процитовано 22 квітня 2020.
  3. Відомий довгий список Премії Шевельова-2019. ЛітАкцент. Процитовано 22 квітня 2020.
  4. Комунікації від нуля. Есеї для Мані | Видавництво Старого Лева. starylev.com.ua. Процитовано 22 квітня 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.