Маяковська (станція метро, Санкт-Петербург)

«Маяковська» (рос. Маяковская) — станція Невсько-Василеострівської лінії Петербурзького метрополітену, розташована між станціями «Гостиний двір» і «Площа Олександра Невського-1».

Маяковська
Загальні дані
Тип закритого типу глибокого закладення
Глибина закладення 51 м
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Дата відкриття 3 листопада 1967
Архітектор(и) Ю. В. Билинский (рос.), А. Д. Бочаров (рос.), Г. А. Михайлов (рос.)
Архітектор(и) вестибюлів А. С. Гецкин (рос.), В. П. Шувалова (рос.)
Інженер(и)-конструктор(и) С. П. Щукин (рос.), Е. А. Эрганов (рос.), Л. В. Фролов (рос.), Г. П. Конончук (рос.)
Пересадка на Площа Повстання
Виходи до Невський проспект, вулиця Марата
Код станції MK
3 Невсько-Василеострівська лінія
Легенда
Бігова
Зеніт
оборотні тупики, ПТО
Приморська
Смоленка
Василеострівна
Нева
Мойка
кан. Грибоєдова
Гостиний двір
Фонтанка
Маяковська
Площа Олександра Невського-1
Оборотний тупик
Монастирка
Обвідний канал
Єлізаровська
Ломоносовська
Оборотний тупик
Пролетарська
Обухово
Мурзінка
Рибацьке
ТЧ-5 «Невське»

Відкрита 3 листопада 1967 у складі ділянки «Василеострівська»-«Площа Олександра Невського». Назву отримала по вулиці Маяковського.

Технічна характеристика

Конструкція станції закритого типу глибокого закладення (глибина закладення — 51 м).

Стіни залу виконані у вигляді скошених «сходових» виступів біля дверей. Власний похилий хід станції тристрічковий, починається із західного торця станції. У коридорі до ескалаторів східчасто виконаний перехід на менший діаметр станційного тунелю.

З східного торця станції починається перехід на станцію «Площа Повстання» за чотирма ескалаторами, причому три з них працюють на підйом, а один на спуск. Раніше їх було три, при реконструкції в 1993 році були використані вузькі балюстради.

З центру залу починається другий перехід на першу лінію і другий вихід у місто, до Московського вокзалу. По двох сходах пасажири спускаються під платформу, в тунель, що закінчується розподільним залом: ліворуч знаходиться станція «Площа Повстання», а прямо — вихід в місто.

Вестибюль і пересадки

Наземний вестибюль станції вбудований в будинок № 71/1 на Невському проспекті і займає частину першого поверху. У центрі вестибюля на прямокутній опорі зустрічає пасажирів барельєф В. В. Маяковського (скульптор М. Т. Литовченко), виконаний способом виколотки з міді. Тут він зображений у своїй звичайній позі: голова повернута в бік, руки в кишенях. На зворотному боці, зверненої до ескалаторів, розташована відома цитата з поеми «Добре!»: «Вітчизну славлю, яка є, і тричі — яка буде».

Вихід у місто на Невський і Ліговський проспекти, вулицю Марата та Маяковського, площу Повстання, до пасажирських платформ Московського вокзалу.

Пересадка на станцію «Площа Повстання» Кіровсько-Виборзької лінії.

Колійний розвиток

На перегоні «Маяковська» — «Площа Олександра Невського-1» знаходиться з'їзд, що переходить у СЗГ з Кіровсько-Виборзькою лінією.

Перспективи розвитку

Планується, що «Маяковська» стане пересадною на станцію «Знаменська» Красносільсько-Калінінської лінії.

Оздоблення

Стіни станції оздоблені смальтою інтенсивного червоного кольору, що нагадує червоні стяги. У кінцях залу стіни прикрашені портретами поета, виконаними в мозаїці в гострій графічній манері (художник Ю. Б. Могилевський) і стилізовані назви. У нижньому ескалаторному залі застосовано оригінальне освітлення у вигляді стін що світяться з молочного скла.

Ресурси Інтернету

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.