Пролетарська (станція метро, Санкт-Петербург)

Пролетарська (рос. Пролетарская) — станція Невсько-Василеострівної лінії Петербурзького метрополітену, розташована між станціями «Ломоносовська» і «Обухово».

Пролетарська
Загальні дані
Тип колонна трипрогінна станція глибокого закладення
Глибина закладення 72 м
Проєктна назва «Завод "Більшовик»
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Дата відкриття 10 липня 1981
Архітектор(и) Д. С. Гольдгор (рос.), Ю. В. Еечко (рос.), Р. Ш. Розенталь (рос.), Н. А. Афошин (рос.)
Архітектор(и) вестибюлів А. С. Гецкин (рос.), А. В. Квятковский (рос.), И. Е. Сергеева (рос.)
Будівельник(и) БМУ-17 Ленметробуду
Виходи до проспект Обухівської Оборони
Код станції ПЛ
3 Невсько-Василеострівська лінія
Легенда
Бігова
Зеніт
оборотні тупики, ПТО
Приморська
Смоленка
Василеострівна
Нева
Мойка
кан. Грибоєдова
Гостиний двір
Фонтанка
Маяковська
Площа Олександра Невського-1
Оборотний тупик
Монастирка
Обвідний канал
Єлізаровська
Ломоносовська
Оборотний тупик
Пролетарська
Обухово
Мурзінка
Рибацьке
ТЧ-5 «Невське»

Відкрита 10 липня 1981 року у складі ділянки «Ломоносовська» - «Обухово». У проекті станція носила назву «Завод "Більшовик"».

Станція отримала свою назву по розташуванню поряд з одним з найбільших промислових підприємств — Обухівським заводом (в минулому — завод «Більшовик»), пролетаріат якого в 1901 році влаштував страйк, який в літературі прийнято йменувати «Обухівською обороною».

Технічна характеристика

Конструкція станції колонна трипрогінна станція глибокого закладення. До відкриття «Комендантського проспекту» була найглибшою (~ 72 м) в Петербурзькому метрополітені. Вихід у місто починається з південного торця станції і здійснюється по каскаду з двох тристрічкових похилих ходів, таке конструктивне рішення було прийнято через велику глибину станції. Колони мають шарнірну передачу зусиль від склепіння до п'ят.

Вестибюль

Наземний вестибюль має круглу форму і скляні вітражі, завдяки чому нагадує собою парковий павільйон, оточений підпірними стінками, пологими сходами і проміжними майданчиками.

Вихід у місто на проспект Обухівської оборони, вулицю Чернова, до річкового вокзалу, Обухівського заводу.

Оздоблення

Колони станції оздоблені мармуром, фриз — полірованим червоним гранітом (стилізація червоного прапора), колійні стіни — білим і біло-рожевим мармуром. Назва також виконано з мармуру. Підлогу викладено чорними, сірими і темно-червоними гранітними плитами. Торцеву стіну прикрашає горельєф «Серп і молот» — символ пролетаріату.

Ресурси Інтернету

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.