Мелвін Шварц

Мелвін Шварц
англ. Melvin Schwartz
Народився 2 листопада 1932(1932-11-02)
Нью-Йорк, США
Помер 28 серпня 2006(2006-08-28) (73 роки)
Туін-Фолс, Айдахо, США
·гепатит і хвороба Паркінсона
Країна  США
Діяльність фізик, викладач університету
Alma mater Колумбійський університет
Галузь фізика
Заклад Колумбійський університет
Науковий керівник Джек Стейнбергер
Аспіранти, докторанти James Enstromd
Членство Національна академія наук США і Американське фізичне товариство[1]
Нагороди Нобелівська премія з фізики (1988)

Мелвін Шварц (англ. Melvin Schwartz; 2 листопада 1932, Нью-Йорк, США 28 серпня 2006, Твін-Фоллс, Айдахо, США) — американський фізик, професор, лауреат Нобелівської премії з фізики (1988) за відкриття і дослідження нейтрино і антинейтрино; відкрив існування сигма-нуль-гіперона і піона.

Біографія

Народився в Америці, Нью-Йорк. У дванадцять років вступив до фізико-математичну школу з науковим ухилом в Бронксі, що дала світу чотирьох Нобелівських лауреатів. Після закінчення школи вступив (1949) в Колумбійський університет на фізичний факультет, очолюваний у той час легендарним професором Ісідором Рабі, майбутнім лауреатом Нобелівської премії, який виховав шість Нобелівських лауреатів за 13 років. У 1958 Мелвін Шварц стає асистентом професора, в 1963 — професором. Спільно з видатними вченими Леоном Ледерманом і Джеком Стейнбергер розробив і здійснив у лабораторії Колумбійського університету унікальний фізичний експеримент, в ході якого вперше отримана частка нейтрино не в космічних променях, а в лабораторних умовах, в променях високої енергії. Продовжуючи потім удосконалювати техніку експериментів із нейтрино, він відкрив існування двох різних видів нейтрино і антинейтрино — електронного і мюонного, що значно розширило уявлення людства про будову речовини.

Мелвін Шварц належить відкриття сигма-нуль-гіперонів і піона, а також експериментальний доказ незбереження парності у розпаді гіперонів.

У 1988 Шварц, спільно з Леоном Ледерманом і Джеком Стейнбергером, був удостоєний Нобелівської премії з фізики.

Мелвін Шварц помер 28 серпня 2006 року.

Література

  • Лауреати Нобелівської премії, енциклопедія, т. 1-2, Москва, Прогрес, 1992
  • Всесвітній біографічний енциклопедичний словник, Москва, БРЕ, 1998

Посилання

    1. NNDB — 2002.
    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.