Меморіальний музей Романа Шухевича

Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича  відділ Львівського історичного музею в селищі Білогорща (нині входить до Залізничного району Львова, вул. Білогорща, 76а). Це музей меморіального типу присвячений постаті головного командира УПА Романа Шухевича, знаходиться в будинку де він загинув. Музей відкрито 23 жовтня 2001 року коштом Товариства вояків УПА у США імені генерал-хорунжого Тараса Чупринки.

Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича
49.844277, 23.942180
Тип музей
Країна  Україна
Розташування Львів, вул. Білогорща, 76а
Засновано 2001
Куратор Володимир Каранда
Сайт lhm.lviv.ua/ekspozyciyi/muzey_shuhevycha.html
Меморіальний музей Романа Шухевича (Україна)

 Меморіальний музей Романа Шухевича у Вікісховищі
Пам'ятник на території музею
Експозиція

В будинку музею знаходилась остання штаб-квартира головного командира УПА. Будинок має два поверхи. На першому поверсі розташовано п'ять тематичних зал. Другий поверх відтворює побут Головного командира УПА під час перебування його на цій підпільній квартирі (весна 19481950 рр).[1]

Важливим історичним об'єктом будинку є криївка, що знаходилася при вході на горище, фактично — перегородка, що відокремлювала горище від кімнати подвійною дощатою стіною. Вхід у криївку здійснювався зі сходового майданчика. Потрапити до неї можна було з окремого входу. Саме цим входом користувався Роман Шухевич, коли вступив в останній бій з підрозділами МГБ 5 березня 1950 року. Сходи збережено без змін. Внутрішня частина криївки та вхід до неї відреставрована зі збереженням усіх пропорцій і своєрідності будівлі.

При проведенні відновлювальних робіт у дерев'яній стіні, навпроти входу до криївки, було віднайдено кулю від пістолета «Вальтер». Отвір від кулі знаходиться на висоті 80 см від підлоги. Сходи, криївка, житлова кімната стали головними меморіальними об'єктами музею.

Примітки

  1. Літопис Української Повстанської Армії. Петро Потічний, Микола Посівнич. — Торонто-Львів. 2007. — Том 45, — 504 с.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.