Миколаївська церква (Святошин)

Церква Святого Миколая православний храм у Києві у Святошині, збудований у 1907 році та знищений у 1950-х роках.

Миколаївська церква
Церква Св.Миколая
знаходилася у Святошині
Тип споруди церква
Розташування  Україна, Київ
Архітектор М.Горденін
Художник М. Л. Реутов, І. Ф. Селезньов
Засновник Святошинський церквоно-будівельний комітет
Кінець будівництва 24 червня 1907
Зруйновано 1950-і
Відбудовано не відбудовувалась; нині тут-сквер ім. Стуса
Епонім Святий Миколай
Присвячення Святий Миколай

Історія храму

На початку ХХ ст. на західній околиці Києва активно забудовувалися Святошинські дачі. 1901 року комітет з благоустрою запропонував спорудити в селищі храм Св. Миколая. Кошти вдалося зібрати доволі швидко і вже 24 червня 1907 р. дерев'яний храм, споруджений за проектом відомого київського архітектора М.Горденіна, було освячено київським митрополитом Флавіаном. Чудовий іконостас у стилі модерн виготовив для неї художник М. Л. Реутов, а ікони для нього намалював художник І. Ф. Селезньов.

З початком Першої світової війни у храмі було організовано збір коштів для допомоги воїнам, а також родинам воїнів, що мешкали у селищі. Невдовзі у церковному будинку почав функціонувати денний притулок імені Цариці Небесної та Святителя Миколая Чудотворця. 1917 року вперше прозвучала погроза спалити церкву, але церква продовжувала існувати й надалі, але на жаль, пройшовши крізь 1930-і роки, була знищена наприкінці 1950-х років. Місце, де знаходилася церква, на щастя незабудоване й донині.

Сучасність

Як пише В.Галайба: «Про намір властей колишнього Ленінградського району міста відновити храм на фундаментах, що начебто збереглися на розі Проспектів Перемоги та Академіка Палладіна, повідомила 4 червня 1990 року газета „Вечірній Київ“. А поки що Миколаївська церква УПЦ КП функціонує з початку 2001 року в пристосованому приміщенні в сусідньому Академмістечку на бульварі Академіка Вернадського, 63. У садибі № 85 на цьому ж бульварі розпочато з липня 2002 року спорудження мурованої Миколаївської каплиці.»

На місці храму з 2015 року розташований сквер імені Василя Стуса.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.