Микільська Борщагівка

Микільська Борщагівка — історична місцевість у південно-західній частині міста Києва. Включена в смугу міста Києва 30 серпня 1971 р.[1]

Микільська Борщагівка

Де ля Фліз. Микільська Борщагівка (1854)
Загальна інформація
50°25′34″ пн. ш. 30°22′25″ сх. д.
Країна  Україна
Адмінодиниця Київ
Транспорт
Зовнішні посилання:
У проєкті OpenStreetMap 421866 ·R (Київ)
Карта
Микільська Борщагівка
Микільська Борщагівка (Київ)

Історія

Відомо, що великий литовський князь Олександр у 1497 р. дав грамоту київському Микільському монастиреві. За часів Київської Русі на південний захід від стольного граду на березі літописної Желані розташовувалося селище Добрий дуб. Очевидно, в середині XIII століття його знищили монгольські полчища. Татарське нашестя й спустошення Києва та околиць 1416 і 1482 років стерли ще й назву річки Желані, яка відтоді залишилася тільки в найменуванні сусіднього поселення. Натомість сам потічок 1497 р. стає відомим уже як Борщівка, обабіч якого розкинулися бортні та орні угіддя. Одна з таких «порожніх нив» у північно-східній та східній частинах звалася Огроновщиною, бо раніше належала єврею Огроновичу. З історичних джерел відомо, що він не залишив по собі нащадків. Отож великий князь литовський Олександр у своїй грамоті до київського воєводи Дмитра Путятича наказав надати ті простори ченцям Микільсько-Пустинного монастиря, і саме на них (у районі сучасних вулиць Жолудєва, Симиренка та проспекту Корольова) потім з'явилося поселення Микільська Борщагівка.

Поселення Микільська Борщагівка згадується з початку XVIII ст. В 1730 р. Микільська Борщагівка нараховувала 30 дворів. З 2-ї половини XIX ст. до 1923 р. Микільська Борщагівка була адміністративним центром Микільсько-Борщагівської волості Київського повіту.

Житловий масив Микільська Борщагівка

На луках поряд із селом Микільська Борщагівка в 19661988 роках збудовано (основна забудова в 19661977) житловий масив Микільська Борщагівка.

Утім, з огляду на те, що назва масиву дублювала назву однойменного села, та на те, що місце останнього за проектними планами відійшло до іншого масиву, назві Микільська Борщагівка в її первісному місці розташування місця не «знайшлося». Відтак, було надано цілком штучну назву — «Південна Борщагівка», хоча саме на місці останньої свого часу існувало село Микільська Борщагівка.

Житловий масив Південна Борщагівка

Безпосередньо на місці села Микільська Борщагівка на початку 80-х років ХХ ст. розпочалося будівництво житлового масиву Південна Борщагівка. Основна забудова масиву проведена у 19801994 роках. Забудова масиву триває донині.

Див. також

Примітки

  1. Відомості Верховної Ради Української PCP. — 1971 — № 36 — с. 415.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.