Мирна конференція
Мирна конференція або мирний конгрес — різновид конференції, міжнародне зібрання представників різних країн, як правило, скликана для вироблення і підписання умов післявоєнного устрою, а також обговорення проблем обмеження зростання озброєнь і пошуку мирних способів вирішення міжнародних суперечок та конфліктів.
Історія
Першою історично зафіксованою мирною конференцією (конгресом) був Віденський конгрес послів великих держав Європи, очолюваний австрійським дипломатом Клементом фон Меттерніхом, яка проходила у Відні з 1 листопада 1814 р. до 8 червня 1815 р.
Мирна конференція залишається одним з найбільш ефективних дипломатичних методів з багатим потенціалом. Скликання мирної конференції дозволяє зібрати представників усіх залучених у конфлікт сторін і зосередити увагу на конкретній ситуації. В ідеалі зустріч представників націй та протиборчих сторін проходить на нейтральній території за посередництва організатора, якому довіряють усі учасники переговорів — з метою використовувати наявні в момент зустрічі ресурси для врегулювання конфлікту, з одного боку, і виробити чіткі терміни для конкретних дій, з іншого.
Мирні конференцій
Див. також
Література
- Bertrand G. Ramcharan, International Peace Conferences (Leiden, Netherlands, Martinus Nijhoff, 2015). (Бертран Рамчаран, Международные мирные конференции)
- A.J.R. Groom, «Conference Diplomacy», in The Oxford Handbook of Modern Diplomacy, Andrew F. Cooper, Jorge Heine, and Ramesh Thakur, eds., (Oxford, Oxford University Press, 2013), pp. 266—267.
- Bertrand G. Ramcharan International Peace Conferences (Nijhoff Law Specials) ISBN 978-9004245891
- Новиков Н. В. Воспоминания дипломата. — М.: Политиздат, 1989.