Момотові

Момотові[1] (Momotidae) — родина птахів ряду сиворакшоподібних (Coraciiformes). Є птахами середнього розміру, що живуть в густій ​​сельві. Трапляються тільки в тропічній зоні Нового світу (хоча викопні момотові виявлені у Швейцарії). У цих птахів м'яке оперення і довгі хвости, що рухаються в різні боки. У всіх малих видів центральні пір'я хвоста (найдовші), мають голий остов, нагадуючи при цьому ракетку. Момоти живляться комахами та дрібними хребетними (жабами, ящірками), а також плодами. Як і більшість сиворакшоподібних, в'ють гнізда в тунелях пагорбів, відкладаючи близько чотирьох яєць.

?
Момотові

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Сиворакшоподібні (Coraciiformes)
Родина: Момотові (Momotidae)
GR Gray, 1840

Мапа поширення момотових
Роди

Aspatha
Baryphthengus
Electron
Eumomota
Hylomanes
Momotus

Посилання
Вікісховище: Momotidae
Віківиди: Momotidae
EOL: 7604
ITIS: 178127
NCBI: 57387
Fossilworks: 39390

Поширення

Населяють тропічні і субтропічні ліси Центральної і Південної Америки; немає їх у Вест-Індії.

Опис

Розміри дрібні і середні (вага 50-400 г). Дзьоб довгий, злегка вигнутий, з гострою вершиною і зазубреними ріжучими краями. Зберігається сильно редукований леміш. Вирізки заднього краю грудини часто перетворюються на фонтанелі. Язик довгий, з бахромою на кінці. Мускульний шлунок досить потужний. Кишечник відносно довгий. Сліпих кишок немає. Мається жовчний міхур. Куприкова залоза гола або слабо опірена. Побічні стрижні контурного пера сильно скорочені. Пуху немає. Першорядних махових 10. Крило еутаксичне. Різко ступінчастий хвіст з 12 рульових. Середня пара дуже довга; сам птах вищипує на ній передвершинному частина опахал. Забарвлення яскраве синє, червоне, зелене з металевим відблиском.

Спосіб життя

Добре літають. Тримаються в заростях чагарників або в нижньому ярусі лісу. Годуються різними комахами (переважно жуками), збирають їх з листя і гілок, або ловлять, злітаючи із засідки. Іноді ловлять дрібних ящірок і змій, дрібних горобиних птахів. Їдять плоди. Гніздяться в норах, які риють в обривах струмків і лісових ярів (довжина нір досягає 2-3 м). У кладці 3, рідко 4 блискучих білих яйця. Насиджують 20-24 дня. Пташенята залишаються в гнізді близько місяця.

Походження

Ґрунтуючись на викопних знахідках із середнього еоцену півдня США, вважається, що центром виникнення родини міг бути південь Північної Америки. Момотові відокремилися від примітивних сиворакш; схожість із щурками більш віддалене. Відокремлення родини, ймовірно, визначалося в першу чергу харчовою спеціалізацією і відбулося дуже давно (можливо, в нижньому еоцені).

Види

Примітки

  1. Фесенко Г. В. (2016). Вітчизняна номенклатура надродового рівня птахів світу. Вісник Національного науково-природничого музею 14: 73–85.

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.