Мончак Мефодій Степанович

Мефодій Степанович Мончак (1915, Харківці 17 січня 1944) Герой Радянського Союзу, в роки німецько-радянської війни заступник командира 4-го гвардійського винищувально-протитанкового артилерійського полку 38-ї армії Воронезького фронту Червоної Армії, гвардії капітан.

Мефодій Степанович Мончак
Народження 1915(1915)
Харківці,
(зараз Хмельницька область)
Смерть 17 січня 1944(1944-01-17)
Жашківський район, Київська область, Українська РСР, СРСР
Поховання
Країна  СРСР
Приналежність  Радянська армія
Рід військ  артилерія
Роки служби 19371944
Партія КПРС
Звання капітан
Війни / битви Німецько-радянська війна
Битва за Дніпро
Нагороди

Біографія

Народився в 1915 році в селі Харківці Старосинявського району Хмельницької області України в селянській родині. Українець. Член ВКП (б) з 1940 року. Закінчив сім класів неповної середньої школи.

У 1937 році мобілізований до лав Червоної Армії. Закінчив курси молодших лейтенантів. У боях німецько-радянської війни з 1941 року. Воював на Воронезькому фронті.

Відзначився в ході битви за Дніпро. 12 жовтня 1943 очолювані ним батареї, що діяли в складі рейдового загону по німецькому запіллі в районі села Блиставиця Бородянського району Київської області України, знищили шість танків, чотири штурмових гармати, 48 автомашин.

У бою за село Нові Петрівці Вишгородського району Київської області артилеристи під командуванням гвардії капітана М. С. Мончака знищили чотири танки, три штурмових і дванадцять польових гармат супротивника, 64 ворожих солдата і офіцера взяли в полон.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 24 грудня 1943 року «за зразкове виконання бойових завдань командування на фронті боротьби з німецько-фашистським загарбниками і проявлені при цьому мужність і героїзм» гвардії капітану Мефодію Степановичу Мончаку присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка».

Могила Мефодія Мончака

17 січня 1944 року Мефодій Степанович Мончак загинув в одному з боїв. Похований у Києві у Парку Вічної Слави.

Нагороди, вшанування пам'яті

Нагороджений орденом Леніна, двома орденами Червоного Прапора, орденом Вітчизняної війни 2-го ступеня, орденом Червоної Зірки, медалями.

Навічно зарахований у списки військової частини. Школа в рідному селі носить ім'я вояка [коли?].

Література

  • Бугай Е. М., Макухин М. Е. Из когорты мужественных. — Львов: Каменяр, 1978.(рос.)
  • Герои Советского Союза. Краткий биографический словарь. Том 2. М.: Воениз., 1988(рос.)
  • Гордость и слава Подолии. Львов, 1985(рос.)
  • Мончак Мефодій Степанович. // Сайт «Герои страны» (рос.).
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.