Морея

Море́я (грец. Μωρέας, Μωριάς) — середньовічна назва Пелопоннесу, належала до Візантії, а після її падіння — до Османської імперії. Це також назва провінції Візантії, відома як Морейський деспотат. Нині Морея є територією Грецької Республіки.

Морея у 1265. Південна Морея (виділено рожевим кольором) належіть Візантії, північна (сірий колір) - Ахейському князівству

Історія

У XIII столітті після Четвертого хрестового походу і взяття Константинополя хрестоносцями (1204 рік) у Мореї та Аттиці було створено католицьку державу Ахейське князівство. Після відвоювання Константинополя Палеологами в 1261 році частина Пелопоннесу повернулася до їх володінь, проте присутність західних володарів у Мореї збереглася. У XIV-XV століттях Морея (з центром у Містрі) утворювала одну з провінцій Візантії Палеологів Морейський деспотат, керований родичем імператора деспотом. У 1460 Морея була цілком підкорена Османською імперією (ненадовго переживши падіння Константинополя).

Півострів було захоплено Франческо Морозіні для Венеціанської республіки під час Морейської війни (1684-1699). Правління Венеції не було популярним і Османська імперія отримала Морею у 1714 р. Наприкінці XVIII століття у Мореї почався партизанський рух клефтів, який призвів до Грецької революції 1821-1829 рр. і незалежності Греції у 1830 році.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.