Морський виноград

Морськи́й виногра́д (Coccoloba uvifera) — повзучий чагарник або невелике дерево, розповсюджене на морських узбережжях тропічної Америки і Вест-Індії, включаючи південну Флориду, Багамські та Бермудські острови.

Coccoloba uvifera
Листя і плоди морського винограду
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Порядок: Гвоздикоцвіті (Caryophyllales)
Родина: Гречкові (Polygonaceae)
Рід: Coccoloba
Вид:
Coccoloba uvifera (C. uvifera)
Біноміальна назва
Coccoloba uvifera
(L.) L.

Досягає у висоту 8 метрів, але більшість представників виду трохи вищі 2 метрів. Має велике кругле шкірясте листя (до 25 см у діаметрі) з первинною жилкою червоного кольору, що починається від основи. Листки стають повністю червоними з віком. Кора гладка і жовтувата. Пізнього літа приносить багряні плоди розміром близько 2 см у діаметрі, зібрані у співпліддя подібні до виноградних грон.

Дерево не в змозі витримувати мороз. Проте воно помірно тіневитривале і надзвичайно терпиме до солі, тому його часто насаджують, щоб стабілізувати краї пляжів; його також висаджують із декоративною метою. Плоди можна використовувати для приготування варіння і джемів.

При штучному вирощуванні використовується часткове/відсутнє затінення, поміркований поли. Розмножується рослина насінням і живцями.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.