Музей «Молода гвардія»

Музей «Молода гвардія» — музей у місті Краснодоні Луганської області, присвячений героям-молодогвардійцям, учасникам підпільної організації «Молода гвардія». Найбільше сховище документів з діяльності організації.

Музей «Молода гвардія»
48°17′42″ пн. ш. 39°44′05″ сх. д.
Тип музей
Країна  Україна
Розташування  Україна: Краснодон
Адреса вул. Комсомольська, 6
Засновано 1 травня 1944
Фонд бл. 20 тисяч експонатів
Директор директор А. Г. Никитенко
Сайт «Молода Гвардія»
Музей «Молода гвардія» (Україна)

Історія музею

Музей заснований відповідно до постанови бюро Ворошиловградського обкому Компартії України від 13 серпня 1943 року. Відкритий 1 травня 1944 року як філія Ворошиловградського краєзнавчого музею. Перший директор музею, розташованого в будинку Олени Миколаївни Кошової (матері Олега Кошевого), — молодогвардієць Анатолій Лопухов. Перший екскурсовод музею — колишня підпільниця з «Молодої гвардії» Ольга Іванцова.

У 1951 році музей переноситься в будівлю клубу інженерно-технічних працівників, а у 1953 році — в будівлю колишньої школи імені 18-го Міжнародного юнацького дня.

Після рішення про будівництво в Краснодоні нового сучасного приміщення музею «Молодої гвардії» перший камінь у фундамент нового музею був закладений 4 жовтня 1966, а відкритий музей 6 травня 1970 року Героєм Радянського Союзу, льотчиком-космонавтом СРСР Борисом Волиновим. У 1982 році Указом Президії Верховної Ради СРСР музей «Молода гвардія» був нагороджений орденом Дружби народів.[1] А на місці страти краснодонських підпільників споруджений меморіал «Нескорені».

Рішенням Луганської обласної ради від 28 лютого 2007 року музей став обласним.

У 20082009 роках будівля музею була реконструйована.[2]

Експозиція музею

Матеріали музею розповідають про діяльність підпільної комсомольської організації «Молода гвардія» в Краснодоні під час німецько-радянської війни. Зібрано понад 20 тисяч експонатів, які поділяються на матеріали з історії «Молодої гвардії» та історії міста Краснодона. У першу частину входять документи, фотографії, особисті речі, нагороди підпільників, а також художні твори з цієї тематики; в іншу — матеріали про відновлення і будівництво міста, документи та речі перших комсомольців і комуністів, стахановців, учасників німецько-радянської війни, Героїв Радянського Союзу і Героїв Соціалістичної праці, а також почесних громадян і видатних людей міста.[3]

Примітки

Бібліографія

  • Вовк И., Грибанова В. Музей «Молодая гвардия» // Весь Донбасс. Маршруты выходного дня. 50 лучших мест для семейного отдыха. — Донецк, травень 2010. № 1. С. 52-53.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.