Музей кобзарства

Музей кобзарства, також відомий як музей кобзарського мистецтва музей у місті Переяславі. Входить до складу Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав».

Музей кобзарства
50°04′24″ пн. ш. 31°27′56″ сх. д.
Тип музей
Країна  Україна
Розташування Переяслав,  Україна
Адреса 08400, Україна, Київська обл., м. Переяслав, вул. Б. Хмельницького, 20
Засновано 4 березня 1989 року
Відкрито 1989
Куратор Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав»
Сайт niez-pereyaslav.com.ua/m-11
Музей кобзарства (Україна)

 Музей кобзарства у Вікісховищі

Історія і експозиція

Фрагмент експозиції
Бандура Гната Гончаренка

Музей кобзарства в Переяславі-Хмельницькому було відкрито 4 березня 1989 року в дні святкування 175-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Ініціатива створення музею кобзарства належить директору Переяславського історико-етнографічного заповідника Михайлу Івановичу Сікорському і художнику, бандуристу, педагогу, майстру реконструкції старосвітської бандури Георгію Кириловичу Ткаченку.

Експозиція музею представлена експонатами про історію зародження та розвитку кобзарського мистецтва в Україні, а також про історичну роль народних співців кобзарів, їх життєписи та унікальну творчість. В експозиції — унікальні предмети з історії кобзарства, твори мистецтва присвячені цьому явищу, музично-поетична творчість кобзарів.

Увагу привертають найдавніші музичні інструменти: кобза, старосвітські бандури, торбан, ліра, лютня, гуслі. Унікальні експонати бандура XIX століття, що належала Харківському кобзарю Гнату Тихоновичу Гончаренку, бандура Олександра Самійловича Корнієвського, бандура Григорія Івановича Бажула та його портрет роботи його дружини Людмили Бажул, а також ліра майстра Василя Сніжного, робота невідомого варшавського майстра торбан XVIII століття, що належав Пухальському Я. Г. тощо.

В експозиції широко представлені портрети відомих українських кобзарів усіх часів, в тому числі і кобзарів української діаспори, їх бандури, речі побуту, книги, нотні записи, матеріали про їх творчу діяльність. Панно художника Ю. Легенького «Шляхи кобзарів — це шляхи народу» та «Дума — це душа народу» відтворюють генеалогічне дерево українського кобзарства.

Крім просвітницької діяльності — проведення екскурсій, творчих зустрічей з відомими бандуристами України та української діаспори в Канаді та Австралії, популяризації мистецтва гри на кобзі й бандурі, співробітники Музею кобзарства займаються науковою діяльністю — досліджують питання виникнення та розвитку кобзарського мистецтва на Переяславщині.

Час роботи, вартість екскурсії

Розташований музей центрі міста, у будинку 1903 року на вулиці Богдана Хмельницького.

Музей працює з 9.00 до 17.00. Вихідні дні — понеділок, вівторок.

Вартість квитка: дорослого — 5 ., дитячого — 2 ₴. Екскурсійного обслуговування: доросла екскурсія — 20 ₴., дитяча — 10 ₴.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.