Музей природознавства (Лондон)

Музей природознавства (англ. Natural History Museum) — один з трьох великих музеїв на Ексхібішн роуд у Південному Кенсінгтоні у Лондоні (інші два це Музей науки та Музей Вікторії та Альберта) та четвертий за відвідуваністю у Великій Британії. Головний вхід виходить на Кромвель Роад. Спонсором музею є Міністерство культури, медіа та спорту (англ. Department for Culture, Media and Sport).[7]

Музей природознавства
Natural History Museum
51.495983° пн. ш. 0.176372° зх. д. / 51.495983; -0.176372
Тип музей природничої історії
національний музей і гербарій[1]
Статус спадщини реєстрова будівля 1 ступеняd
Склад Natural History Museum Library and Archivesd і British Museum (Natural History). Department of Botany.d
Країна  Велика Британія
Розташування Ексхібішн роуд, Південний Кенсінгтон, Лондон
Адреса SW7 5BD Exhibition Roadd
Стиль неороманський стиль
Архітектор Alfred Waterhoused
Засновник Річард Оуен
Засновано 1881
Відкрито 1881
Фонд 80 000 000[2]
Відвідувачі

4,145,153 (2009)[3]

4 музей за відвідуваністю у Великій Британії
Директор Dr Michael Dixon
Сайт www.nhm.ac.uk
Музей природознавства (Лондон) (Сполучене Королівство)

Джерела:
    • Survey of GLAM open access policy and practiced[4][5][6]

  •  Музей природознавства у Вікісховищі

    Історія

    Основу колекції становить зібрання доктора Ганса Слоуна (1660–1753), яке включає гербарій та скелети тварин і людини, що спочатку виставлялися в Монтегю-хаусі (Блумсбері). Спершу цими експонатами завідував Британський музей.

    У 1850-х роках професор Р. Овен (директор відділу природознавства Британського музею) поставив питання про розширення зборів та необхідності власного приміщення. 1864 року під музей було куплено ділянку землі в Кенсінгтоні.

    Архітектурний проект був розроблений Френсісом Фоуком і після його смерті допрацьовувався Альфредом Вотерхаузом. Фасад витриманий в неороманському стилі. Будівництво було розпочато 1873 року та закінчилося 1880 року. Музей відкрився 1881 року; 1963 року він остаточно відокремився від Британського музею.

    До 1992 року називався 'British Museum (Natural History) , а в науковій літературі був відомий під абревіатурою B.M. (N.H.) або BMNH[8].

    Експонати

    Музей відомий насамперед своїми колекціями скелетів динозаврів у центральному залі, зокрема знаменитим скелетом диплодока (завдовжки 26 метрів), а також цікавою механічною моделлю тираннозавра. У зоологічній частині розташовується 30-метровий кит. Музей має цікаву колекцію метеоритів.

    У зовнішньому оздобленні та інтер'єрі музейного будинку використано теракоту майстрів фірми Gibbs And Canning Limited з Tamworth. Цеглини прикрашені зображеннями рослин, тварин та закам'янілостей. Вхід у музей вільний. Найближча станція метро South Kensington.

    Галерея

    Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.