Музей української пропаганди

Музе́й української пропаганди — перший музей на найбільшому житловому масиві Троєщина у Деснянському районі Києва.


Історія музею

Музей було створено 23 травня 2014 року.

Фундатором (засновником) Музею української пропаганди є відомий вчений і громадсько-політичний діяч, поет і публіцист, доктор історичних наук, академік Української академії наук Павло Гай-Нижник.

Творчий актив Музею:

  • куратор — редактор журналу «Музеї України» Віктор Тригуб
  • арт-директор — Юрій Нерослик
  • креативний директор — фотохудожник Катерина Крючкова.

Меценати, які побажали залишитися невідомими, безкоштовно надали П.Гай-Нижнику та заснованому ним Музею української пропаганди світлу залу на другому поверсі торговельного центру «Радосинь» по вулиці Т.Драйзера,8.

Організатори підкреслюють, що реалізують проект в піку місцевій владі, яка за двадцять років не спромоглася створити в районі державний музей, театр, картинну галерею, цирк та інші заклади культури, при тому, що у районі мешкає десь 350000 жителів! Виставка «Від Сталіна до Путіна».

Музейна експозиція

Основну увагу привертають інформаційні стенди Київського «Меморіалу», створені директором Музею совєтської окупації Романом Круциком. Особливе звучання має стенд про масові розстріли НКВС громадян у лісовому масиві села Биківня, що входить до Деснянського району. Розповідається про арешти, знущання, знищення українців протягом 1918-54 років.

Організатори виставки переконують, що саме ті страшні методи, сталінська ідеологія, жорстокість складають основу світогляду нинішнього Президента Росії В.Путіна, який розпалив вогнище російсько-української війни, підступно окупував Крим, розпочав агресію та терор на Донбасі.

В експозиції знизу розміщені старі сталінські плакати, що лакували радянську дійсність.

Один з плакатів Музею української пропаганди

Поруч розміщено плакати сучасних художників, які показують мужність українців на Майдані під час Революції Гідності 2013—2014 рр., боротьбу за свободу і незалежність із зброєю в руках, геройську оборону соборності й державності України у жорстокій війні проти путінської Росії, яку дикунська Московщина розпочала у березні 2014 р.

Добірка матеріалів справляє досить сильне емоційне враження, привертаючи увагу як школярів, студентства так і представників старших поколінь.

У Музеї також розміщено археологічні знахідки, зброю та обладнання часів Першої та Другої світових війн, речі періоду колоніального перебування України під комуністичною владою у складі СРСР, картини і плакати сучасних художників, атрибутику та амуніцію бійців Самооборони Майдану. Організатор та творчий актив Музею постійно працюють над збільшенням та урізноманітненням експонатів.

У Музеї регулярно відбуваються брифінги, прес-конференції, а також творчі зустрічі з відомими громадсько-політичними діячами, істориками, митцями, поетами, зокрема з доктором історичних наук, академіком УАН, поетом і громадсько-політичним діячем П.Гай-Нижником, дослідником більшовицького тоталітаризму Р.Круциком, визначним майстром мініатюри М.Сядристим, дослідницею автентичних рецептів страв з натурального борошна і випічки І.Артеменко, дослідником Трипільської цивілізації В.Перегудою, письменником і політиком В.Яворівським та іншими непересічними особистостями.

Додаткова інформація

Музей працює на громадських засадах. Про зустрічі з цікавими людьми, відкриття виставок, прес-конференції повідомляється через інтернет та афіші. Вхід до Музею безкоштовний. Адреса: Київ, вул. Т.Драйзера,8.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.