Мунші Премчанд

Мунші Премчанд
मुंशी प्रेमचंद
Ім'я при народженні Дханпатрай Шрівастав
Псевдо Мунші Премчанд
Народився 31 липня 1880(1880-07-31)
Ламі, поблизу Варанасі, Британська Індія
Помер 8 жовтня 1936(1936-10-08) (56 років)
Варанасі, Британська Індія
Країна  Британська Індія[1]
Національність індус
Діяльність письменник
Мова творів Хінді, урду
Напрямок критичний реалізм
Жанр проза
Magnum opus Godaand, Bazaar-e-Husnd, Karmabhoomid і Shatranj ke khiladid
Конфесія Індуїзм
Родичі Sara Raid
У шлюбі з Shivarani Devid
Діти Amrit Raid
Автограф

 Мунші Премчанд у Вікісховищі

Мунші Премчанд (справжнє ім'я Дханпатрай Шрівастав; (31 липня 1880 8 жовтня 1936) — індійський письменник і публіцист, що писав на мовах урду і хінді. Працював вчителем і шкільним інспектором.

Творчість

Індійський національно-визвольний рух мав значний вплив на творчість Премчанда. Перша збірка розповідей «Любов до батьківщини» була опублікована у 1909 році. Але представники англійської колоніальної влади спалили це видання.

Романи Премчанда «Обитель любові» (1922), «Арена» (1925), «Поле битви» (1932), «Жертовна корова» (1936), і збірки «Сім лотосів» (1917), «Ратний шлях» (1932) відобразили політичні події, боротьбу за соціальні права і антиколоніальний рух в Індії. Премчанд виступав з критикою свавілля колоніальної і феодальної влади, звертав увагу на слабкі місця традиційної культури і згубність релігійного фанатизму. Наслідком такої громадянської позиції Премчанда стало політичне переслідування.

Достоїнством творів Премчанда, що висвітлювали політичні і соціальні проблеми, виступала глибока психологічна характеристика дійових осіб. Премчанд вважав народ основною рушійною силою суспільства і боровся за затвердження гуманістичних ідеалів. Він став основоположником критичного реалізму в літературах урду і хінді. Під його керівництвом видавалися журнали «Ханс» (1930—1936) і «Джагаран» (1932—1934).

Публіцистична діяльність Премчанда зіграла значну роль в розвитку реалістичної і демократичної літератури в Індії. Премчанд став одним із засновників Асоціації прогресивних письменників Індії (1936), що мала значний вплив на індійську літературу.

Українські переклади

Посилання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.