Мурманський берег

Мурманський берег — берег Баренцева моря від норвезького кордону до мису Святий Ніс. Скелястий і слабо розчленований, має декілька заток, що глибоко врізаються (Кольська, Мотовська тощо), уздовж берега — ряд островів (найбільший Кильдин). Ділянки моря, прилеглі до берега, є місцем рибного промислу. Виділяють Західний Мурман — на захід від Кольської затоки і Східний Мурман — на схід від цієї затоки. Найважливіший порт Мурманськ.

Мурманський берег

69°11′38″ пн. ш. 35°14′08″ сх. д.
Країна  Росія
Регіон Мурманська область
Тип узбережжя
Ідентифікатори і посилання
GeoNames 524302
Мурманський берег
Мурманський берег (Росія)
 Мурманський берег у Вікісховищі

На схід від мису Святий Ніс починається Терський берег Білого моря.

Основні річки, що стікають до моря через узбережжя Тулома та Воронья.

В адміністративному відношенні Мурманський берег ділиться між Печензьким, Кольським та Ловозерським районами Мурманської області.

Міста Заозерськ, Гаджієво, Полярний, Снєжногорськ, Мурманськ, Кола, Сєвєроморськ, Островний розташовані на Мурманському березі. Берег було заселено не пізніше 13-го століття поморами та норвежцями.

Мурманський берег, за винятком Мурманська, — зона охорони кордону Росії, призначена для захисту кордонів Російської Федерації від небажаної діяльності. Для відвідування зони необхідний дозвіл, виданий місцевим управлінням ФСБ.[1]

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.