Мушрик

Мушри́к — прихильник ширку (багатобожжя). Так в ісламі називають язичників (баготобожників), що поруч із творцем визнають існування інших богів та напівбогів

Більшість мусульманських улемів вважають, що мушриками є лише багатобожники і цим словом не можна називати «людей писання» (юдеїв та християн). Одначе є й такі, які стверджують, що так можна називати усіх немусульман.

Ваххабіти та інші радикальні течії в сунітському ісламу вважають мушриками навіть мусульман-шиїтів[1] та суфіїв[2] через те, що вони моляться до святих та надають важливого значення священним місцям та предметам.

Мушрикам заборонено входити на територію мекканської мечеті «Аль-Харам». Щодо можливості відвідин мушриками інших мечетей, існують різні думки. Для прикладу, Малік ібн Анас вважав, що мушрикам заборонено заходити до будь-якої мечеті, а Абу Ханіфа вважав це у певних випадках дозволеним, бо пророк Мухаммед приймав у мечеті делегації різних язичницьких племен.

Мусульманам заборонено просити в Аллаха прощення для мушриків, навіть якщо це їх родичі.

Більшість мусульманських улемів також вважає, що померлі неповнолітні діти мушриків, що були нездатними до самостійного мислення, будуть пробачені Аллахом.

Примітки

  1. Ученые о шиитах. Архів оригіналу за 1 вересня 2011. Процитовано 10 лютого 2012.
  2. Ширк суфистов на могиле Махмуда Афанди[недоступне посилання з липня 2019]

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.