Міжнародний день проти фашизму і антисемітизму

Міжнародний день проти фашизму і антисемітизму (англ. International Day Against Fascism and Antisemitism) — відзначається як день пам'яті, коли відбулася перша масова акція фізичного насильства Третього рейху по відношенню до євреїв[1]. Відзначання започатковано за ініціативи Міжнародної мережі проти расизму UNITED, що об'єднує понад 500 організацій з 49 країн і діє незалежно від політичних партій і урядів, в багатьох країнах світу.

Логотип кампанії «Міжнародний день проти фашизму і антисемітизму»
Міжнародний день проти фашизму і антисемітизму
Офіційна назва International Day Against Fascism and Antisemitism
Ким святкується з 1938
Засновано 9 листопада 1938 (83 роки)
Дата 9 листопада
Пов'язаний з в пам'ять про «Кришталеву ніч»

Історія

9 листопада 1938 року нацистська Німеччина почала погром проти євреїв. Єврейські будинки були розграбовані, так само як і магазини, міста і села. Штурмові загони і громадяни, руйнували будівлі молотами, вулиці були покриті осколками розбитих вікон — звідси пішла назва «Kristallnacht», Кришталева ніч[2]. 91 єврей був убитий, а 30 тисяч єврейських чоловіків — це чверть всіх чоловіків-євреїв в Німеччині, були вивезені в концентраційні табори, де їх катували протягом декількох місяців. Більше тисячі з них померли[2]. Близько 1'668 синагог були пограбовані і 267 спалені. Тільки у Відні, 95 синагог або єврейських молитовних домів були зруйновані[2].

Погром Кришталевої ночі вважається символічним початком систематичного знищення євреїв, яке почалося з дискримінації і вигнання німецьких євреїв з 1933 року і в кінцевому підсумку призвело до вбивства мільйонів євреїв і так званих «ворогів німецького держави»:[3] гомосексуалів, злочинців і «антисоціальних» людей, членів різних релігійних громад, людей з психічними відхиленнями, політичних «злочинців», послідовників таких політичних течій, як комуністи та соціалісти, іспанських республіканських біженців, також меншин, таких як роми, сінті та інші.

Відзначання та цілі

Починаючи з 1995 року, організація «UNITED» («UNITED for Intercultural Action» /укр. "Разом за міжкультурну взаємодію") координує щорічну загальноєвропейську кампанію 9 листопада, іменовану Міжнародним днем ​​проти фашизму і антисемітизму. Він має подвійне призначення: одна частина кампанії спрямована на підтримку пам'яті про жертви погрому в кришталеву ніч і взагалі жертв Голокосту нацизму і фашизму протягом всієї історії; інша частина орієнтована здебільшого на сучасні проблеми расизму, антисемітизму, правого екстремізму та неофашизму. У кампанії «Разом за міжкультурну взаємодію» бере участь багато різних груп з незалежною діяльністю, які UNITED збирає в інтернеті[4] на сайті: www.dayagainstfascism.eu

Примітки

  1. 9 листопада: Міжнародний день проти фашизму і антисемітизму
  2. GILBERT, Martin. (2007) Kristallnacht: prelude to destruction, 1‑a eldono, New York: Harper Perennial.
  3. The Holocaust.
  4. Wipe Out Hate.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.