Мікроскоп (сузір'я)

Мікроско́п (лат. Microscopium) — невелике сузір'я південної півкулі неба. Лежить на південь від Козорога, на північ від Індіанця, на схід від Стрільця і на захід від Південної риби і Журавля.

Мікроскоп
Мікроскоп
Латинська назва Microscopium
Род. відмінок Microscopii
Скорочення Mic
Пряме піднесення 21год хв
межі від 20год 20хв до 21год 20хв
Схилення -36° '
межі від -45° 30' до -28° '
Площа 210 кв.град.(66)
Зорі 0 яскравіше 3m
12 яскравіше 5,5m
Найяскравіша зоря Гамма Мікроскопа 4,67m
Метеорні потоки немає
Суміжні сузір'я
Спостерігається у широтах між +45° i 90°
Ввечері найкраще спостерігати протягом липня, серпня
Існує з 1754, запропоноване Лакайлем

Займає на небі площу в 210 квадратних градусів, містить 37 зірок, видимих неозброєним оком. Не містить зірок яскравіше 4-ї зоряної величини.

Сузір'я Стрільця, Південної Корони, Мікроскопа та Телескопа із «Дзеркала Уранії», набору карток сузір'їв виданого в Лондоні, бл. 1825

Найкращі умови видимості ввечері — у вересні-жовтні.

Сузір'я ввів в 1754 році відомий дослідник південного зоряного неба французький астроном Нікола Луї де Лакай на честь Антоні ван Левенгука.

Джерела

Мікроскоп // Астрономічний енциклопедичний словник / за заг. ред. І. А. Климишина та А. О. Корсунь. — Львів : Голов. астроном. обсерваторія НАН України : Львів. нац. ун-т ім. Івана Франка, 2003. — С. 294. — ISBN 966-613-263-X.

Посилання

WIKISKY.ORG Мікроскоп

Див. також

Список зірок сузір'я Мікроскопа


88 сучасних сузір'їв
АндромедаБлизнятаВелика ВедмедицяВеликий ПесВізничийВітрилаВовкВодолійВолопасВолосся ВеронікиВоронГеркулесГідраГодинникГолубГончі ПсиДельфінДіваДраконЕріданЄдинорігЖертовникЖивописецьЖирафЖуравельЗаєцьЗмієносецьЗміяЗолота РибаІндіанецьКассіопеяКитКільКозорігКомпасКормаКосинецьЛебідьЛевЛетюча РибаЛисичкаЛіраМала ВедмедицяМалий КіньМалий ЛевМалий ПесМікроскопМухаНасосОвенОктантОрелОріонПавичПегасПерсейПівденна ГідраПівденна КоронаПівденна РибаПівденний ТрикутникПівденний ХрестПівнічна КоронаПічРайський ПтахРакРибиРисьРізецьСекстантСіткаСкорпіонСкульпторСтолова ГораСтрілаСтрілецьТелескопТелецьТерезиТрикутникТуканФеніксХамелеонЦентаврЦефейЦиркульЧашаЩитЯщірка
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.