Мінерал-У

«Мінерал-У» — багатофункціональний радіолокаційний комплекс, створений ДП Науково-дослідний інститут радіолокаційних систем «Квант-Радіолокація». Призначений для виявлення, класифікації надводних цілей на відстані до 500—600 км, а також видачі цілевказівки засобам ураження. У складі комплексу є активний і пасивний канали[1].

Мінерал-У
Основна інформація
Тип багатофункціональний радіолокаційний комплекс
Призначення виявлення, класифікація надводних цілей та видача цілевказівки засобам ураження
Країна  Україна
Виробник ДП «Радіовимірювач»
Конструктор ДП НДІ радіолокаційних систем «Квант-Радіолокація»
Параметри
Входить до складу РК-360МЦ «Нептун»
Максимальна дальність 500-600 км
Інші назви «Мінерал-МЕ» (корабельна версія)

Станція встановлена на автомобільну платформу.

Серед іншого, станція може бути застосована для тісної взаємодії з береговим протикорабельним комплексом «Нептун», що розроблений ДержККБ «Луч» та прийнятий на озброєння ЗС України[2].

Історія

Початково комплекс розроблявся як корабельний — «Мінерал-МЕ». Морська версія потенційно може бути встановлена на корвети типу «Ада» для ВМСУ, якщо як ударне озброєння буде обрано ПКР «Нептун»[3].

Постачання перших РЛС «Мінерал-У» було заплановано на початок 2021 року. Станом на кінець 2020 року ДП Науково-дослідний інститут радіолокаційних систем «Квант-Радіолокація» завершив роботу над ключовими складовими нової мобільної РЛС «Мінерал-У». Проте її вчасна передача Збройним силам України — під загрозою[2].

Проблеми виникли через затримку з постачанням шасі КрАЗ-7634НЕ колісної формули 8×8. На той час виробник, компанія ПрАТ «АвтоКрАЗ» проходила процедуру банкрутства і фактично не виготовляла техніку для військових[2].

Як варіант виходу із ситуації було розглянуто можливість використання шасі виробництва фірми Tatra[2].

15 травня 2021 року стало відомо, що на державному підприємстві «Радіовимірювач» зібрали дві станції «Мінерал-У» для майбутнього комплексу. За словами директора «НДІ радіолокаційних систем „Квант-Радіолокація“» Едуарда Касапова, станом на середину травня станції проходять процес налаштування і підготовки до монтажу на колісне шасі Tatra[3][4].

Станції будуть поміщені у радіопрозорі укриття, які будуть разом із кунгом персоналу встановлені на мобільне шасі. Очікується, що комплекс буде готовий до випробувань в польових умовах до кінця 2021 року. Таким чином підприємство встигне завершити роботи до виготовлення першого серійного комплексу «Нептуна»[3].

На початку травня 2021 року видання Defense Express повідомило, що ДП «НДІ „Квант-Радіолокація“» та харківське підприємство «СКТБ Корпорація „УкрІннМаш“» завершують роботи над першими зразками нової мобільної РЛС «Мінерал-У» на шасі Tatra 8×8. Також було оприлюднено перші фотографії зібраної системи[5].

Усі роботи з інтеграції модулю РЛС «Мінерал-У» на шасі Tatra 8×8, розробку додаткового устаткування на кшталт аутригерів були виконані на харківському підприємстві «СКТБ Корпорація „УкрІннМаш“»[5].

Усі інші машини комплексу «Нептун» також переводять на шасі Tatra. Оновлений комплекс буде продемонстровано на військовому параді на День Незалежності України[5].

Наприкінці жовтня 2021 року стало відомо про успішне проходження комплексом заводських випробувань. На черзі — державні випробування[6].

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.