Радіовимірювач (підприємство)

Державне підприємство «Радіовимірювач» створено в 1944 році і спеціалізується на виробництві сучасної авіаційної навігаційно-посадкової апаратури ближньої навігації. Розташоване в Дарницькому районі міста Києва за адресою вул. Колекторна 24/26.

Державне підприємство «Радіовимірювач»
50°24′00″ пн. ш. 30°40′40″ сх. д.
Тип державне підприємство
Засновано 1944
Штаб-квартира Київ, вул. Колекторна 24/26
Ключові особи керівник Степаненко Анатолій Петрович
Продукція авіаційна навігаційно-посадкова апаратура ближньої навігації
Співробітники 273 (2018)[1]
Холдингова компанія Укроборонпром
Код ЄДРПОУ 14308109
ri.kiev.ua

Основними напрямками діяльності підприємства є продукція виробничо-технічного призначення: апаратура навігації і посадки для літаків цивільної авіації, виробів гібридної і функціональної мікроелектроніки: мікрозбірки і мікроблоки для надвисокочастотної і аналого-цифрової апаратури, а також інші товари народного споживання.

Історія

Підприємство було створено 19 квітня 1944 року як електромеханічний завод «Київенерго». Першопочатково виробничі потужності заводу розміщувалися на території колишнього заводу «Автомат» посеред житлових кварталів Подолу[2].

1957 року підприємство перейменували у Київський завод «Радіовимірювач». Першою продукцією стали генератори метрових хвиль, стабілізатори напруги, контрольні дешифратори, генератори сигналів та інші вироби. З 1964 року на заводі розпочали випуск бортової апаратури інструментальної системи посадки літаків метрового діапазону[2].

Наприкінці 1960-х років було вирішено передислокувати завод до Дарницького району Києва і вже у 1970 році на новому механічному цеху вироблялися перші деталі та обладнання[2].

1985 року створено мікроелектронне виробництво «Мікрон», яке спеціалізувалося на випуску мікроелектронних пристроїв для різного типу виробів[2].

У березні 1995 року[3] завод був внесений до переліку підприємств, що не підлягають приватизації[4] у зв'язку з їх загальнодержавним значенням.

У квітні 1998 року відповідно до постанови Кабінету міністрів України завод був переданий у відання міністерства промислової політики України[5].

14 березня 2007 року Кабінет міністрів України прийняв постанову № 428, відповідно до якого був створений державний концерн «Авіація України», до складу якого був включений київський завод «Радіовимірювач»[6] (пізніше, 30 жовтня 2008 концерн був перейменований у державний авіабудівний концерн «Антонов»).

9 червня 2010 року Кабінет міністрів України прийняв постанову № 405, відповідно до якого завод увійшов до переліку підприємств авіапромисловості України, які отримують державну підтримку[7].

Після створення в грудні 2010 року державного концерну «Укроборонпром», підприємство увійшло до його складу.

У 2019 році Державна аудиторська служба України провела аудит підприємства «Радіовимірювач», внаслідок чого були виявлені численні фінансові порушення. У період за 2014-2019 роки державне підприємство експортувало своєї продукції на загальну суму 43,7 млн гривень, головними споживачами стали Росія, Казахстан, Польща, Латвія, Литва, Азербайджан, Іспанія та Білорусь. У 2018 році підприємство мало негативну тенденцію по виплаті заробітної плати, що призвело до її затримки працівникам на три місяці. Також в процесі аудиту було встановлено, що на балансі підприємства обліковуються будівлі та споруди загальною площею 91 285 м², з яких 47 % простоюють та не використовуються. Знос основних засобів заводу становить 73,6% до первісної вартості[8].

У вересні 2020 року стало відомо про підписання меморандуму між десятьма оборонними підриємствами в рамках трансформації корпорації «Укроборонпром», який націлений на об'єднання в холдинг «Радарні системи» на базі науково-виробничого комплексу «Іскра». Зокрема до складу холдингу «Радарні системи» готове увійти державне підприємство «Радіовимірювач»[9][10].

15 травня 2021 року стало відомо, що на державному підприємстві «Радіовимірювач» зібрали дві станції «Мінерал-У» для майбутнього комплексу. За словами директора «НДІ радіолокаційних систем „Квант-Радіолокація“» Едуарда Касапова, станом на середину травня станції проходять процес налаштування і підготовки до монтажу на колісне шасі Tatra[11][12].

Примітки

  1. Реєстр підприємств України
  2. Історія заводу Радіовимірювач
  3. Постанова Верховної Ради України № 88/95-ВР від 3 березня 1995 "Про перелік об'єктів, які не підлягають приватизації у зв'язку з їх загальнодержавним значенням"
  4. Закон України № 847-XIV від 7 липня 1999 "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації"
  5. Постанова Кабінету міністрів України № 453 від 6 квітня 1998 р. "Про перелік підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Міністерства промислової політики"
  6. Концерн "Авиация Украины" прошел регистрацию // "РБК - Украина" від 17 травня 2007
  7. Кабмин утвердил перечень самолётостроительных предприятий, которым будет предоставлена господдержка // РБК - Украина від 10 червня 2010
  8. Аудит ще одного заводу "Укроборонпрому" виявив торгівлю з РФ і мільйонні втрати, Економічна правда
  9. Трансформация «Оборонпрома»: в Запорожье 10 украинских госпредприятий заявили об объединении
  10. Глава держави ознайомився з виробництвом радіолокаційних систем на підприємстві «Іскра» Держконцерну «Укроборонпром»
  11. Завод "Радіовимірювач" виготовив дві станції "Мінерал-У" для цілевказання "Нептуну". Мілітарний. Процитовано 15 травня 2021.
  12. Очі армії - 2: наведення ракетного комплексу «Нептун» | Security Talks (uk-UA). Процитовано 15 травня 2021.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.