Містер Сміт вирушає до Вашингтона

«Містер Сміт вирушає до Вашингтона» (англ. Mr. Smith Goes to Washington) кінострічка режисера Френка Капри, що вийшла на екрани в 1939 році. 1989-го в числі перших 25 фільмів була внесена до Національного реєстру фільмів. На 23 серпня 2021 року фільм займав 193-у позицію у списку 250 кращих фільмів за версією IMDb.

Містер Сміт вирушає до Вашингтона
Mr. Smith Goes to Washington
Жанр драма
Режисер Френк Капра
Продюсер Френк Капра
Сценарист Льюїс Р. Фостер
Сідні Бакмен
У головних
ролях
Джеймс Стюарт
Джин Артур
Клод Рейнс
Оператор Джозеф Вокер
Композитор Дмитро Тьомкін
Кінокомпанія Columbia Pictures
Дистриб'ютор Columbia Pictures, Netflix, Vudu і FandangoNow
Тривалість 129 хв.
Мова американська англійська
Країна  США
Рік 1939
Кошторис $1,5 млн
IMDb ID 0031679
 Містер Сміт вирушає до Вашингтона у Вікісховищі

Сюжет

Джефферсон Сміт (Джеймс Стюарт) у Сенаті США

Помирає один із сенаторів, який лобіює інтереси бізнесмена Тейлора. На його місце губернатор штату, що давно продався й працює на Тейлора, знаходить заміну в особі лідера місцевого руху бой-скаутів Джефферсона Сміта. Сміт — сміливий і спраглий служити країні ідеаліст, може напам'ять продекламувати декларацію про незалежність, але він не підозрює, що відведена йому роль на посту сенатора — бути політичною маріонеткою. Намагаючись щось зробити на новій посаді, містер Сміт подає білль про створення дитячого табору для хлопців з усієї країни. Йому починає допомагати його секретарка, якій він своєю нескаламученою рішучістю й любов'ю до країни, до її ідеалів, надав сил, щоб самій знову в них повірити. Білль успішно проходить слухання, доки не виявляється, що на місці, де планувалося розмістити табір, мають будувати греблю, позика на будівництво якої лобіювалася людьми, що посадили Сміта в сенат. Сміт вступає в нерівну боротьбу з розумними, серйозними, жорстокими й цинічними людьми, серед яких гаряче улюблений і шанований Смітом друг його вбитого в молодості батька.

У ролях

Нагороди

  • 1939 — потрапляння в десятку найкращих стрічок за версією Національної ради кінокритиків США.
  • 1940 — Премія «Оскар» за найкращий оригінальний сюжет (Льюїс Р. Фостер), а також 10 номінацій: найкраща кінострічка, режисер (Френк Капра), сценарій (Сідні Бакмен), актор (Джеймс Стюарт), актор другого плану (Гаррі Кері та Клод Рейнс), музика (Дмитро Тьомкін), робота художника (Лайонел Бенкс), монтаж (Джин Хевлік, Ел Кларк), запис звуку (Джон Лівадарі).

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.