Мішмар га-Шарон

Мішмар га-Шарон (івр. מִשְׁמַר הַשָּׁרוֹן) кібуц у Центральному окрузі Ізраїлю. Заснований 1933 року.

Кібуц
Мішмар га-Шарон
івр. מִשְׁמַר הַשָּׁרוֹן‎‎

Координати 32°21′31″ пн. ш. 34°54′11″ сх. д.

Країна Ізраїль
Округ Центральний
Дата заснування 1933
Висота центру 22  м
Населення 459 осіб (2006)
Часовий пояс UTC+2
Телефонний код +972 9
Поштовий індекс 40270
GeoNames 294183
Офіційний сайт mhash.org.il  (івр.) (англ.)
Мішмар га-Шарон
Мішмар га-Шарон (Ізраїль)

Географія

Мішмар га-Шарон входить до складу регіональної ради Емек-Хефер у Центральному окрузі, на північний схід від Нетанії. На схід від кібуцу проходить шосе № 4, на північ від нього розташований кібуц Маабарот, а на південь мошав Бейт-Іцхак.

Історія

1924 року група з десяти репатріантів з СРСР оселилась у Галілеї — спочатку у мошаві Явніель, потім у мошаві Мігдаль, — щоб здобути досвід участі у єврейських сільськогосподарських поселеннях Палестини. Згодом та група разом із репатріантами з Польщі перебралась у центр країни й у червні 1933 року заснувала там, у долині Шарон, кібуц Мішмар га-Шарон (букв. Варта Шарона). Засновники кібуцу почали висушувати навколишні болота, прокладаючи канали й висаджуючи евкаліптові гаї. Зростання населення кібуцу у ті роки відбувалось за рахунок припливу нових жителів з числа членів руху «Гордонія». 1941 року населення кібуцу сягнуло 100 осіб.

Мішмар га-Шарон одним з перших в Ізраїлі почав вирощувати тропічні сільськогосподарські культури — в першу чергу банани. В останні роки британського мандату в кібуці розміщувався таємний склад зброї Хагани й опорний пункт «Пальмаху». У ті роки у Мішмар га-Шароні народився його найвідоміший уродженець — майбутній прем'єр-міністр Ізраїлю Егуд Барак. Після заснування Ізраїлю кібуц прийняв кілька груп європейських євреїв.

Сучасний стан

Нині близько половини жителів Мішмар га-Шарона складають члени кібуцу. Там також налічується 120 дітей. Ще одна значна група населення складається з учнів ульпану у віці від 18 до 28 років, які не є постійними жителями.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.