Нагрудний знак «Ветеран війни» (Україна)

Нагрудний знак «Ветеран війни» вручається особам, що мають статус ветерана війни згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а саме учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни.

Нагрудний знак «Ветеран війни»
Країна  Україна
Тип Нагрудний знак
Вручається: Ветеранам війни
Статус вручається
Нагородження
Параметри алюмінієвий сплав
Засновано: 12 травня 1994
Нагороджені:
Черговість

Нагрудний знак «Ветеран війни» виготовляється чотирьох видів відповідно до категорій ветеранів, встановлених Законом:

  • «Ветеран війни — учасник бойових дій»;
  • «Ветеран війни — особа з інвалідністю» (до 2018 р. — «Ветеран війни — інвалід»);
  • «Ветеран війни — учасник війни»;
  • «Ветеран війни — особливі заслуги»

Знак «Ветеран війни — особливі заслуги» вручається особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною: особам, нагородженим орденом Героїв Небесної Сотні, Героям Радянського Союзу, повним кавалерам ордена Слави, особам, що нагороджені чотирма і більше медалями «За відвагу», а також Героям Соціалістичної Праці, удостоєним цього звання за працю в період Другої світової війни.

Історія нагрудного знака

  • 22 жовтня 1993 року Верховна Рада України ухвалила Закон № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»[1], яким визначила поняття і зміст статусу ветеранів війни; статтею 18 Закону було встановлено, що ветеранам війни вручаються посвідчення та нагрудні знаки; порядок виготовлення та видачі посвідчень і знаків встановлюється Кабінетом Міністрів України.
  • 12 травня 1994 відповідно до ст. 18 Закону Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 302[2], якою затвердив Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранам війни та опис нагрудних знаків і зразки посвідчень та нагрудних знаків.
  • Знак був виготовлений на виробничому об'єднанні «Луганський верстатобудівний завод».
  • 22 серпня 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 632[3], якою виклав текст «Ветеран війни — інвалід» у новій редакції — «Ветеран війни — особа з інвалідністю».

Опис нагрудного знака

«Учасник бойових дій»;
«Особа з інвалідністю внаслідок війни» (до 2018 р. — «Інвалід війни»);
«Учасник війни»;
«Особливі заслуги».
  • По краях знака з лицьового та зворотного боків — бортики завширшки 1 мм. Усі написи і зображення на нагрудних знаках опуклі.
  • Нагрудний знак за допомогою вушка і кільця з'єднуються з прямокутною колодкою з алюмінієвого сплаву розміром 32×15 мм, яка покрита емаллю синього та жовтого кольорів (кольорів державного прапора України). Колодка має на зворотному боці шпильку для прикріплення до одягу.

Порядок носіння

Нагрудний знак «Ветеран війни» носиться на правій стороні грудей і при носінні разом з іншими нагородами розміщується вище від них.

Див. також

Примітки

  1. Закон України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
  2. Постанова Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року № 302 «Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни».
  3. Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 632 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302 і від 2 січня 1995 р. № 1».

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.