Надзвичайні подорожі Сатурніно Фарандоли

«Надзвичайні подорожі Сатурніно Фарандоли» (фр. Voyages très extraordinaires de Saturnin Farandoul) — пригодницько-фантастичний роман фрацузького письменника Альбера Робіда. виданий 1879 року.

Надзвичайні подорожі
Сатурніно Фарандоли
Voyages très
extraordinaires de
Saturnin Farandoul
Жанр пригода,
наукова фантастика,
фантастика
Автор Альбер Робіда
Мова французька
Опубліковано 1879
Ілюстратор Альбер Робіда

Як і його майже сучасник та співвітчизник письменник-фантаст Жуль Верн, Робіда хотів висловитися в повній мірі через фентезійні романи, описуючи екзотичні й віддалені країни Тихого океану.

На основі роману було знято беззвучний фільм 1913 року «Надзвичайні подорожі Сатурніно Фарандоли», який іноді нзивають один з перших прикладів європейської наукової фантастики[1], а також італійський фільм 1977 року.

Сюжет

Малюком Сатурніно через аварію парусного корабля в океані, де померли обоє батьків, опинився на самоті в своєрідному плавучому ящику. Хвилями його приносить на острів, населений великими мавпами, які прийняли та виховали Фарандолу, а також навчили його рухатись, говорити й ходити, як вони. Сатурніно виріс і став людиною, він з сумом все ж вирішує покинути острів та мавп й вирушити у пригоду по невідомому морі. Проте Фарандола швидко потрапляє до Ломбріко, капітан парусного корабля Белла Леокадія. Сатурніно швидко подружився з ним, проте під час сутички з піратами загинув Ломбріко й Фарандоли бере командування над кораблем на себе й й відправляється у морське навколосвітнє плавання.

Тут розпочинаються його чудові пригоди, які відбуваються у найекзотичніших регіонах Південно-Східної Азії, а також незвичайні подорожі у часі та просторі з повітряними боями між дирижаблями та підводними човнами, водолази, які подорожують на сталевих акулах, піратами, священними слонами, полохливими, проте розлюченими росіянами. У своїх різних пригодах Сатурніно закохується в Місору (жінку-водолазку), живучи з нею продовжує свої подорожі та бере участь у битвах; звільняє свою кохану від професора Крокнуффа, директора мельбурнського акваріума, виліковує білого слона короля Сіаму, стає генералом й розпочинає нові пригоди. Доводиться вести війну проти імперії, війну проти Південного Мілігану. Його рятує лише вірність волелюбного серця, зрештою Сатуріно повертається на острів мавп, щоб жити в мирі з Місорою.

Адаптації

Фільмографія

«Надзвичайні пригоди Сатурніно Фарандола», німий фільм 1913 року, сценарис та режисер Марсель Фабре, німого фільму 1913 року, сценариста та режисера Марселя Фабре[2], знятий в італійському Турині, іноді його називають одним із перших прикладів науково-фантастичного кінематографу[1].

Телевізійні

На основі роману знято 13 серійний фільм, режисери і сценаристи — Раффаеле Мелоні та Норман Моццато[3] та за учсті Маріано Рігільо, Дарії Ніколоді, Франко Ангрісано, Донатіни Де Кароліс, Аттіліо Кукарі, Сільвіо Ансельмо, Клаудія Лоуренс, Еміліо Марчезині, Джованні Поджалі, Флавіо Коломбайоні; вперше була показана на каналі Rai 2, в обідній час, призначена для дітй, й демонструвалася з 7 квітня по 2 червня 1977 року (перші 9 епізодів) та з 14 грудня 1977 по 4 січня 1978 року (останні 4 епізоди)[3].

Епізоди

  1. Сатурн проти Землі (I еп.) - Війна планет
  2. Поразка Сатурна
  3. Галея зі срібними вітрилами (I та II еп.)
  4. Ульчеда, дочка Великого сокола прерії- (I еп - II еп - III еп.)
  5. Кіт Карсон — лицар Заходу
  6. Десперадос
  7. Джо л'орбо
  8. Ідол Науки
  9. Дух прерії
  10. Повстанці Далекого Заходу
  11. Прокляте золото
  12. Острів Піску
  13. Підводна майстерня
  14. Кінець Ребо
  15. Піно хаб

Комікси

  • П'єр Лоренцо Де Віта в 1940 році проілюстрував комічне видання про Сатурніно Фарандолу, спочатку написаний Федеріко Педроччі, а потім — Гвідо Мелліні[4].
  • 25 листопада 1959 року видавництво Topolino опублікувало комікс «Надзвичайні пригоди Сатурніно Фарандоли»[5].
  • На хвилі успіху фільму у 1979 року художник Бонві надихнувся іменем персонажа, щоб створити свого «Марсоліно Тарантолу», історія якого (зовсім відмінна від пригод Сатурніно й натхненний, переважно, блокбастером «Велика Раса» з Тоні Кертісом і Джеком Лемноном) вперше з'явився в програмі «Супергульп!».

Примітки

  1. Saturnino Farandola arriva al Corvetto ∂ Fantascienza.com
  2. Le avventure straordinarissime di Saturnino Farandola (film completo del 1913) – di Marcel Fabre Архівовано 7 aprile 2015 у Wayback Machine.
  3. дані взяті з роздруківки сценарію Rai Teche Copia archiviata. Архів оригіналу за 30 marzo 2010. Процитовано 19 marzo 2010..
  4. Pier Lorenzo De Vita (англ.). Процитовано 9 gennaio 2018.
  5. «Надзвичайні пригоди Сатурніно Фарандоли» на INDUCKS

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.