Найда Руслан Анатолійович

Найда Руслан Анатолійович (нар.25 березня 1969) — український скульптор, письменник.

Руслан Найда на обкладинці газети «Культура і життя»

Біографічні відомості

Народився в 1969 році в родині військовослужбовця. Перших два роки прожив у Семипалатинську на полігонах ядерних випробувань, степи Казахстану, потім родина переїхала у степи Одещини.

1986—1987 — працював препаратором на кафедрі анатомії Медичного Університету, Київ.

1987 –  1993 — Українська Академія Мистецтв, кафедра скульптури (MFA). Під час навчання в Українській Академії Мистецтв його поглинув вир ренесансних дев'яностих. Кінні та піші краєзнавчі та етнографічні походи, відродження українського козацтва, кобзарський цех Миколи Будника — усі ці віхи за плечима Руслана Найди.

Вивчення прадавніх цивілізацій привело Руслана в Америку, де разом зі своєю дружиною Лесею Гончар вони багато подорожували Месоамерикою, вивчаючи культури майя, ацтеків та інків. Мав численні виставки скульптури і графіки на тому континенті та у Європі. Близько десяти років подружжя працювало в місті Балтиморі (США), де створили власний бізнес з реставрації історичних будинків. У Балтиморі були написані «Казки портового міста» та роман «Балта–Бруклін–Балтимор» про реалії іммігрантського буття. Повість «Редут» про будні на зимових барикадах Євромайдану, «Козацький роман» і кулінарний бестселер «Козацька кухня» вийшли у видавництві «Ярославів Вал» впродовж останніх п'яти років, після повернення на батьківщину.

Руслан Найда ілюструє книжки, створює героїчну скульптуру українського степу зі сталі, а також козакує. Самовіддано, разом з однодумцями, працює над розвитком козацьких поселень на Подніпров'ї.

Хронологія творчості

1988—1993 — виставки Спілки Художників України.

1992 — перша персональна виставка скульптури і графіки, Київ.

1988—1993 — участь у археологічних розкопках неолітичних культур.

1990—1993 участь у ренесансі 90х, козацькі походи, кобзарский цех.

1991 — перший меморіал Героям Чорнобиля в Україні, МВС у Києві.

1986—1993 — виставки у Польщі, Франції, Швеції, Німеччині.

1993 — організатор і учасник виставки «Art at the dawn of civilization…», синтез трипільського мистецтва і робіт сучасних художників, Київ.

1993 — «Art at the dawn of civilization…», МВФ, Вашінґтон, США.

1993—1995 — виставки в галереях НюЙорка, штатів Огайо, Айова, Мічиган, (США) та Онтаріо, (Канада).

1993—1994 — художник в майстерні художнього скла, НьюЙорк, США.

1995 — автор меморіальної дошки О. Гончару, Київ.

1996 — скульптура «Воїн» придбана музеєм Гіршгорн, Вашінґтон, США, стає частиною постійної колекції галереї «Corcoran». Інсталяція «Кобзар» для Посольства України в США.

1997—2002 — м. Балтимор, США, створює компанію з історичної реставрації будинків.

з 2005 року — ілюструє видання видавництв «Нова Січ», «Ярославів Вал», «Wostok Verlag» та «Самміткнига».

2009 — Великий Скульптурний Салон, Київ, меморіальні дошки О. Гончару на Михайлівському Золотоверхому соборі, письменнику Микиті Шумилу (Роліт).

2013 — галерея «Leuchtturm», Берлін, Німеччина, персональна виставка.

2014 — інсталяції паркової скульптури: Міністерство Фінансів м. Саарбрюккен, о. Рюген, Німеччина, Посольство України, Берлін.

2014 — повість «Редут» і кулінарний бестселер «Козацька кухня» у співавторстві з Лесею Гончар вийшли друком в Україні і в Німеччині.

2015 — виставка в музеї Т. Шевченка, м. Канів, присвячена 25-літтю відродження українського козацтва.

2015 — виставка «Terra Cosaсcorum» галерея «АВСарт», Київ.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.