Народна Республіка Кампучія

Народна Республіка Кампучія (НРК) — держава, що виникла в Камбоджі в результаті Кампучійсько-в'єтнамського конфлікту, після розгрому в'єтнамськими військами режиму червоних кхмерів. Уряд (Державна рада Народної Кампучії) очолив Генг Самрін.

Народна Республіка Кампучія
សាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតកម្ពុជា  (кхмерська)
Sathearanakroat Pracheameanit Kampuchea
République populaire du Kampuchea  (французька)
Частково визнана держава
держава-клієнт та окупована Соціалістичною Республікою В'єтнам

10 січня 1979  1 травня 1989
Прапор Герб


Столиця Пномпень
Мова(и) (офіційні)
Релігія державний атеїзм[1]
Форма правління унітарна марксистська-леніністська однопартійна соціалістична республіка
Генеральний секретар
 - 1979–1981 Пен Сован
 - 1981–1991 Генг Самрін
Валюта Рієль
Історія
 - Окупація В’єтнамом і падіння "червоних кхмерів" 10 січня 1979
 - Виведення в’єтнамських військ 1989
 - Перехідний період 1 травня 1989
  1. Cambodia – Religion. Britannica. Процитовано 29 червня 2020.
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Народна Республіка Кампучія

Незважаючи на те, що нова республіка, що замінила Демократичну Кампучію, була незрівнянно м'якшою за жорстку диктатуру Пол Пота, зарубіжні спостерігачі неодноразово звинувачували кампучійський уряд у порушеннях прав людини. У свою чергу, до самої своєї відставки, Хенг Самрін протистояв участі ООН у процесі національного примирення в Камбоджі. Більшість країн-членів ООН під тиском США, КНР та країн АСЕАН в той час визнавали Коаліційний уряд Демократичної Кампучії, яке керувалось «червоними кхмерами» в коаліції з двома некомуністичними повстанськими угрупованнями. Уряд Хенг Самріна визнавався державами соціалістичного табору та країнами соціалістичної орієнтації, що розвиваються.

1987 року уряд Народної Республіки Кампучія на чолі з Гун Сеном був змушений погодитись на діалог з опозицією, виведення в'єтнамських військ і проведення вільних виборів під контролем ООН. У квітні 1989 року країну було перейменовано на Державу Камбоджа, в липні Національні збори у Пномпені ухвалили декларацію про постійний нейтралітет країни, та до кінця вересня 1989 року з Камбоджі було виведено в'єтнамські війська.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.