Наукова бібліотека Української академії банківської справи НБУ

Наукова бібліотека Української академії банківської справи НБУ є структурним підрозділом ДВНЗ «Українська академія банківської справи Національного банку України» IV рівня акредитації, розташованого у місті Суми.

Наукова бібліотека Української академії банківської справи Національного банку України
Корпус наукової бібліотеки "УАБС НБУ"
50°54′20″ пн. ш. 34°47′43″ сх. д.
Країна:  Україна
Тип: національна бібліотека і наукова бібліотека
Складова Українська академія банківської справи Національного банку України
Розташування Суми
Адреса вул. Покровська 9/1, Суми, Україна, 40000
Заснована 2009
Фонди: 165 000
Читачів: 10000 щороку
Директор: Петрина Надія Олександрівна, заслужений працівник культури України
Сайт: lib.uabs.edu.ua

Бібліотека академії — багатофункціональний, потужний інформаційно-ресурсний, освітній, науковий і культурний центр Сумщини із найсучаснішим оснащенням та цілим спектром інноваційних технологій.

Історія існування бібліотеки

Заснована в 2009 році.

З перших днів існування ведеться електронний каталог бібліотеки, в який внесено весь бібліотечний фонд закладу, що становить близько 70 тис. записів.

У 2001 році було розпочато процес автоматизованого обслуговування читачів за допомогою штрих-кодових технологій, який було впроваджено в усіх відділах бібліотеки.

З 2002 року наукова бібліотека розпочала процес створення Електронної бібліотеки академії, яка в повнотекстовому форматі представила наукові праці викладачів та навчально-методичні видання академії.

У 2003 році в Інтернеті з'явився сайт наукової бібліотеки академії, на якому в реальному режимі став доступним електронний каталог бібліотеки, було представлено електронну бібліотеку академії, певний перелік проблемно-орієнтованих баз даних банківської тематики та інші корисні ресурси.

У 2009 році наукова бібліотека академії переїхала до окремо збудованого приміщення, яке являє собою ряд оригінальних архітектурних, дизайнерських і технологічних рішень щодо організації внутрішнього бібліотечного середовища та його функціонального наповнення.

В тому ж році наукова бібліотека перейшла на сучасніші радіочастотні (RFID-) технології обслуговування читачів. Вперше в Україні в роботу бібліотеки впроваджено універсальні станції самообслуговування користувачів в умовах відкритого доступу до літератури.

У 2010 році Наукова бібліотека академії долучилася до проекту ELibUkr[1]: «Електронна Бібліотека України: створення Центрів Знань в Університетах України».

За значний внесок у розвиток бібліотечної справи України, підвищення престижу бібліотек у суспільстві за рішенням президії Української бібліотечної асоціації наукову бібліотеку УАБС НБУ визначено переможцем Всеукраїнського конкурсу  «Бібліотека року — 2010» .

2011 рік ознаменувався кількома визначними подіями:

У 2012 році директору бібліотеки ДВНЗ УАБС НБУ Петрині Надії Олександрівні було присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України».

У 2013 році:

  • на базі наукової бібліотеки УАБС НБУ відбувся перший міжрегіональний ярмарок «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє».
  • за даними «The Ranking Web of World repositories» академічний репозитарій здобув 3-є місце в Україні та 162 за міжнародним рейтингом.

2014 рік — за даними наукометричного рейтингу Webometrics «The Ranking Web of World repositories»[4] на липень 2014 року академічний Інституційний репозитарій EUABIR займає 8-е місце в Україні та 443 за міжнародним рейтингом з 1897 архівів світу.

Адреса

Розташована за адресою – вул. Покровська 9/1, м. Суми, 40000

Наукова бібліотека на мапі

Офіційна адреса для поштових відправлень: вул. Петропавлівська, 57, м. Суми, 40000[5]

Загальні дані

Площа нового приміщення бібліотеки становить 8030 кв.м.

Фонд бібліотеки 165 тис. примірників

Бібліотека має 200 посадкових місць та 140 автоматизованих робочих місць.

Впроваджено радіочастотні технології обслуговування читачів.

Щороку бібліотеку відвідують 10 тис. читачів.

Відео про Наукову бібліотеку ДВНЗ «УАБС НБУ»

Керівництво

Директор наукової бібліотеки академії – Петрина Надія Олександрівна, заслужений працівник культури України.

Примітки

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 4 квітня 2019. Процитовано 10 березня 2015.
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 6 червня 2014. Процитовано 11 листопада 2013.
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 27 січня 2012. Процитовано 21 жовтня 2011.
  4. http://repositories.webometrics.info/en/Europe/Ukraine
  5. Архівована копія. Архів оригіналу за 8 червня 2014. Процитовано 10 березня 2015.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.