Нейроінформатика

Нейроінформатика — галузь інформатики, яка займається аналізом та моделюванням будови та функцій мозку[1].

Не́йроінформа́тика — галузь наукових досліджень, що лежить на перетині нейронауки та інформатики. До кола її завдань належить збір результатів, отриманих під час нейробіологічних досліджень, переведення цих результатів у формат баз даних для їх подальшого аналізу за допомогою обчислювальних моделей і спеціалізованих комп'ютерних аналітичних програмних інструментів, забезпечення сумісності між базами даних, форматами моделей і іншими колекціями даних для полегшення обміну інформацією про різні аспекти функціонування і будови нервових систем. Нейроінформатика покликана полегшувати обмін даними між багатьма різними дисциплінами нейронауки, такими як: когнітивна психологія, поведінкова нейронаука та психогенетика, і зводити їх до спільного знаменника[2].

Вважають, що нейроінформатику започаткував американський проект «Human Brain Project» у 1993 році. У 1991 році завершились 2 роки досліджень на замовлення Національного інституту охорони здоров'я, Національного наукового фонду, НАСА і Міністерства енергетики про потреби нейронауки з поширення даних і можливостей інформаційних технологій опрацьовувати різноманіття, складність і кількість даних, доступних на той час і в майбутньому. Національна академія наук США зробила висновок, що програма з нейроінформатики необхідна для розуміння розвитку мозку, а також для розуміння, лікування і попередження розладів нервової системи[3][1].

Примітки

  1. Neuroinformatics In: Methods in Molecular Biology. Ed. Chiquito J. Crasto, (2007).
  2. Adee, Sally (June 2008). Reverse engineering the brain. IEEE Spectrum 45 (6): 51–55. doi:10.1109/MSPEC.2008.4531462. Архів оригіналу за 3 лютого 2014. Процитовано 30 липня 2015.
  3. Neuroinformatics: An Overview of the Human Brain Project (Progress in Neuroinformatics Research Series) by Stephen H. Koslow and Michael F. Huerta (1997)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.