Нейроінформатика
Нейроінформатика — галузь інформатики, яка займається аналізом та моделюванням будови та функцій мозку[1].
Не́йроінформа́тика — галузь наукових досліджень, що лежить на перетині нейронауки та інформатики. До кола її завдань належить збір результатів, отриманих під час нейробіологічних досліджень, переведення цих результатів у формат баз даних для їх подальшого аналізу за допомогою обчислювальних моделей і спеціалізованих комп'ютерних аналітичних програмних інструментів, забезпечення сумісності між базами даних, форматами моделей і іншими колекціями даних для полегшення обміну інформацією про різні аспекти функціонування і будови нервових систем. Нейроінформатика покликана полегшувати обмін даними між багатьма різними дисциплінами нейронауки, такими як: когнітивна психологія, поведінкова нейронаука та психогенетика, і зводити їх до спільного знаменника[2].
Вважають, що нейроінформатику започаткував американський проект «Human Brain Project» у 1993 році. У 1991 році завершились 2 роки досліджень на замовлення Національного інституту охорони здоров'я, Національного наукового фонду, НАСА і Міністерства енергетики про потреби нейронауки з поширення даних і можливостей інформаційних технологій опрацьовувати різноманіття, складність і кількість даних, доступних на той час і в майбутньому. Національна академія наук США зробила висновок, що програма з нейроінформатики необхідна для розуміння розвитку мозку, а також для розуміння, лікування і попередження розладів нервової системи[3][1].
Примітки
- Neuroinformatics In: Methods in Molecular Biology. Ed. Chiquito J. Crasto, (2007).
- Adee, Sally (June 2008). Reverse engineering the brain. IEEE Spectrum 45 (6): 51–55. doi:10.1109/MSPEC.2008.4531462. Архів оригіналу за 3 лютого 2014. Процитовано 30 липня 2015.
- Neuroinformatics: An Overview of the Human Brain Project (Progress in Neuroinformatics Research Series) by Stephen H. Koslow and Michael F. Huerta (1997)
Посилання
- http://www.scholarpedia.org/article/Neuroinformatics
- Neuroinformatics: From Bioinformatics to Databasing the Brain
- M. A. Arbib and J. S. Grethe, Computing the Brain, A Guide to Neuroinformatics. San Diego, CA, USA, 2001.