Новицький Василь-Ярослав

Новицький Василь-Ярослав (* 3 квітня 1937, Гриньків, Рожнятівського району Івано-Франківська область) — хімік-фармаколог (Австрія).

Біографія

Народився 3 квітня 1937 року в с. Кам'янець Перегинського району Станіславської області в сім'ї службовця. З 1943 по 1945 рік перебував у німецькому концентраційному таборі в Ноймарку.

Закінчив радіотехнічний факультет Львівського політехнічного інституту. Працював викладачем Львівського технікуму радіоелектроніки. 1974 року виїхав до Австрії.

Здобувши у Відні диплом доктора хіміка-фармаколога, створив Український інститут подолання пістряка (раку), є власником фірми «Новицький-Фарма». У 1978 році синтезував антираковий препарат під назвою Україн, який запатентований в багатьох країнах. 15 жовтня 1998 року препарат зареєструвало Міністерство охорони здоров'я України.

Дійсний член Нью-Йоркської академії наук, доктор «гоноріс кауза» Відкритого міжнародного університету з комплексної медицини в Коломбо, почесний член Австрійського Товариства ім. Альберта Швейцера, кавалер Мальтійського ордена, а також член інших поважних міжнародних інституцій. Удостоєний багатьох нагород і почесних відзнак. Серед них: нагорода за заслуги Національної гільдії фармацевтів Америки, відзнака Австрійського Товариства санітарії, гігієни та охорони здоров'я, Велика Золота медаль Альберта Швайцера та ін.

Звинувачення у шахрайстві і арешт

У 2012 році у Відні австрійська поліція заарештувала Новицького за звинуваченням у шахрайстві та розповсюдженні неліцензованого у Австрії перпарату «Україн». За поданням австрійських правоохоронців генеральна прокуратура України зацікавилася українськими високопосадовцями, що допомогли доктору Новицькому зареєструвати препарат в Україні тоді як у всьому світі окрім України лише Грузія та Мексика зареєстрували препарат як ліки[1]. Пізніше пан Новицький був звільнений під заставу[2].

Див. також

Література

  • Віталій Абліцов «Галактика „Україна“. Українська діаспора: видатні постаті» — К.: КИТ, 2007. — 436 с.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.